20 yaşındaki bir genç kız arkadaşlarına şaka yapmak için kafasına silah dayadı.
İzmir'in Karabağlar ilçesinde meydana gelen olayda 20 yaşındaki bir genç kız arkadaşlarına şaka yapmak için kafasına silah dayadı. Genç kız kafasına dayadığı silahın tetiğine dokununca başından vuruldu. Hastaneye kaldırılan genç kız hayat mücadelesi veriyor.

Edinilen bilgiye göre olay, Yeşillik Caddesi 57 numaralı Aybar apartmanı kat 6 daire 11'de meydana geldi. Gaziantep'ten İzmir'deki arkadaşlarını ziyarete gelen 20 yaşındaki Çiğdem Ş., Anıl K.G. (25) isimli Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru arkadaşının evinde arkadaşlarıyla bir araya gelerek eğlenmeye başladı. Polis memuru Anıl K.G.'ye ait olduğu belirlenen silah ile oynayan Çiğdem Ş. iddiaya göre silahı kafasına dayayarak arkadaşlarına şaka yapmaya başladı. Bu sırada eli silahın tetiğine dokunan genç kız silahın ateş alması sonucu arkadaşlarının gözü önünde kanlar içersinde yere yığıldı.

Genç kızın sağ şakağından giren mermi ile yaralandığını gören arkadaşları hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ambulans ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan genç kız tedavi altına alındı. Genç kızın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan cinayet masası ekiplerinin olayı aydınlatmak için çalışma yaptığı bildirildi. Ekiplerin, iki kişiyi bilgisine başvurmak üzere gözaltına aldığı, olayın ardından evden ayrılan diğer şahısların da kimliklerinin tespit edilmesi için çalışma başlattığı öğrenildi.
haberturk