Erdoğan'ın Tek Rakibi

TIME'ın Geleneksel 'Yılın İnsanı' Anketinde Başbakan Erdoğan Birinci Sırada
Time dergisinin "Yılın İnsanı" anketinde bir numarada şu an kıyasıya bir rekabet söz konusu. Birincilik için yarışanlar ise Tayyip Erdoğan ile Lady Gaga.

Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan'ın şu an birinci sırada olduğu 2010 yılının insanı yarışmasında ünlü şarkıcı Lady Gaga'nın hayranları da çok sıkı bir kampanya yürütüyor.

Anketin üçüncü sırasında ise ABD'nin en büyük sorunlarından biri olarak görünen WikiLeaks.org'un
kurucusu Julian Assange var.

Derginin geçmiş yıllarda yaptığı anketlerin galipleri arasında
Barack Obama ve Vladimir Putin gibi isimler bulunuyor.

Bu yılki anketin
ilk beşi şöyle:

1- Recep Tayyip Erdoğan. Toplam oy: 134513


2- Lady Gaga. Toplam oy: 92869


3- Julian Assange. Toplam oy: 68539


4- Jon Stewart ve Stephen Colbert. Toplam oy: 48472


5- Glenn Beck. Toplam oy: 49202


Lady Gaga.Kimdir?


Stefani Joanne Germanotta bilinen adıyla Lady GaGa, Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı. Yonkers, New York'ta, İtalyan bir baba ve Yunan bir anneden oluşan bir aileden dünyaya gelmiştir. Kendisine David Bowie,
Madonna ve Queen'i örnek almaktadır.

2008 yılında The Fame adını taşıyan ilk stüdyo albümünün piyasaya sunmuştur. Albümden çıkan hit singlelar "Just Dance" ve "Poker Face"tir. "Just Dance" parçasıyla, 2009
Grammy Ödülleri'nde "En İyi Dans Kaydı" dalında ödüle aday gösterilmiştir.Poker face adlı şarkısıyla kendine bir çok hayran edinmiştir.

Küçük bir kız iken pembe plastikten yapılmış kasetçalarında
Michael Jackson ve Cyndi Lauper dinleyip karaoke dünyasına adımlarını atıyordu.Babasının dizinin dibinde oturup ders çalıştığı o günlerde, fonda çalan The Beatles ve Rolling Stones şarkılarını ezberledi.Yetiştiği Upper West Side'daki lokantaların en eğlenceli müdavimlerinden biriydi; ekmek dilimlerini mikrofon olarak kullanıp diğer müşterilere süper şovlar sergiliyordu.New York'da yaşayan İtalyan kökenli Germanotta ailesinin küçük kızı idi. Şöhreti bulması ise 2008 yılının başlarına rastlıyor. Yani o, müzik dünyasının yeni ünlülerinden. Ancak sanki yıllardır aramızdaymış gibi bir his yaratıyor insanda.

Minik Stefani'nin ileride Lady GaGa adıyla nam salacak, çok yönlü ve yetenekli bir müzisyen olacağı daha küçüklüğünden belliydi. Şimdi 23 yaşında olan Lady GaGa ilk olarak New York'un meşhur dans kulüplerinde keşfedildi. Onu meşhur eden şarkısının adı Beautiful Dirty Rich idi. Söylediği şarkılar kadar teatral sahne şovu, shock art diye tabir edilen sahne
performansları, kendi tasarladığı kostümleri de çok dikkat çekti. Rock ve Pop müzik kadar tiyatroyu da çok sevdiği için sahne şovunun hiçbir zaman müziğinin gerisinde kalmasını istemiyordu. Müzikle tiyatroyu nasıl bir araya getirebileceğini David Bowie ve Queen konserlerini izleyerek öğrendi. Queen klasiği Radio Gaga'dan esinlenerek sahne ismi olarak Lady GaGa'yı seçti.


(haberler.com)