İnternetten arkadaş olan ve konsolosluk aracılığıyla 2001’de resmi nikah kıyan çift, ABD’de yaşayan damadın işleri nedeniyle Türkiye’ye gelememesi, Rize’de oturan gelinin de vize sorunları yüzünden ABD’ye gidememesi yüzünden yeni bir araya geldi.

Rize’nin Çayeli ilçesindeki Kaptanpaşa köyünde oturan Perihan Demirtaş (Aygün) ile ABD’de çalışan köylüsü Bektaş Aygün, yaklaşık 10 yıl önce internet yoluyla arkadaşlık kurdu. Bir süre internet sohbetine devam eden arkadaşlar, birbirlerini tanıyan ailelerinin araya girmesiyle evlenmeye karar verdi. Bu süreçte işlerinin yoğunluğu yüzünden Türkiye’ye gelemeyen Aygün ile vize sorunları sebebiyle ABD’ye gidemeyen Demirtaş, konsolosluk aracılığıyla resmi nikah kıydı.

Nikah sonrası eşinin yanına gitmek isteyen gelin Perihan Aygün’ün vize başvurusu kabul edilmedi. Damat Bektaş Aygün’ün de Türkiye’ye gelememesi nedeniyle bir araya gelemeyen çift, dolayısıyla düğün de yapamadı. Nikahtan yıllar sonra Türkiye’ye dönebilen Bektaş Aygün ile büyük vefa örneği göstererek kendisini bekleyen gelin Perihan Aygün, Rize’de düzenlenen düğünle dünya evine girdi.

‘İşimi bırakıp gelemedim’

Damat Aygün, “İşimi bırakıp gelemedim. Eşim için de beklemek kolay olmadı. Ancak sonunda düğün yapmaya karar verdik. 10 yıl sonra bu mutluluğu yaşamayı hepimiz, en çok da eşim hak etti” dedi. Gelin Perihan Aygün ise eşiyle bir araya gelememesi ve aradan geçen uzun yıllar nedeniyle sürekli aklında soru işareti olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Babama telefon açarak beni istedi. Babam da ‘olur’ dedi. Ben kendisini yıllarca Recep olarak tanıdım. İnternette de o şekilde konuşuyorduk. Ancak gerçek isminin “Bektaş”, göbek isminin “Recep” olduğunu resmi nikah günü öğrenince şüpheye düştüm.”

vatan