Zonguldak'ta 66 yaşındaki bir cüzdan faresi, saniye saniye güvenlik kamerasına yakalandı.
Videoyu izlemek için Tıklayın
Zonguldak'tan Site hattına yolcu taşıyan ve Baran Temizlik Firması'na ait halk otobüslerine binen K.A., özürlü bir kız ve annesinin olduğu yolcu koltuğa oturdu. Hemen karsışındaki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilen görüntülerde K.A.'nın, yanındaki kadınla konuştuğu ve cüzdanını almak için girişimde bulunduğu görülüyor. K.A.'nın çabalar başarısız sonuçlanması üzerine beklemeye başlıyor. K.A.'nın karşısında oturan özürlü kız ile annesinin inecekleri durağa gelmesi ve ayağa kalkmaları ile düşen cüzdanı el çabukluğu ile yerden alan K.A., cüzdanın içini kontrol ettikten sonra yeniden koltuğun arasına sıkıştırıyor.

İneceği durağa geldiğini sanan K.A., yine el çabukluğu ile cüzdanı çantasına yerleştiriyor. Ayağa kalkmak için doğrulduğunda ineceği durağa gelmediğini görünce, tekrar yerine oturuyor. K.A., ineceği durağa gelmesi üzerine ise otobüsten inerek, ortalıktan kayboluyor. S.A.'nın müracaat ile hırsızlık olayını soruşturan polis, güvenlik kamera görüntülerine ulaşarak, zanlı K.A.'nın kimliğini tespit etti. Gözaltına alınan K.A., ifadesinin ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Güvenlik kameraları ile ilgili uyarııların otobüsü bir çok bölgesinde yer aldığını belirten Firma Sahibi Akın Kavi, "Türkiye'de böyle bir sistem yoktur. Biz müşterilerimizin huzuru ve güveni için bu sistemi kurduk. Çok ciddi ve önemli bir yatırımdır. Bu benzeri olaylarda da bu sistemin faydasını görüyoruz" dedi.

Son yıllarda halk otobüslerinde artan hırsızlık olaylarında güvenlik kameraları nedeniyle azalma olduğunu ifade eden vatandaşlarda, firma yetkililerine teşekkür etti.Haber365..