Kayseri'den İstanbul'a giden yolcunun unuttuğu el çantasında, 120 bin İsviçre Frangı, 7 cep telefonu, pasaport ve İsviçre'de oturma izin belgesi çıktı.
Unutulan çantanın içinden bir servet çıktı!
İstanbul'a giden yolcunun unuttuğu el çantasından neler çıktı neler.

Kayseri Erkilet Havaalanından uçakla İstanbul'a giden yolcunun unuttuğu el çantasında, 120 bin İsviçre Frangı, 7 cep telefonu, pasaport ve İsviçre'de oturma izin belgesi çıktı. Çantayı bulan görevlilerin uçakta çantanın sahibini aramasına rağmen ortaya çıkmayan yolcunun, söz konusu uçakta olduğu belirlendi.

HAVAŞ Kayseri İstasyon Müdürü Yunus Baltacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pegasus Havayolu Şirketi'ne ait 167 sefer sayılı İstanbul Sabiha Gökçen uçağının yolcularının uçağa binmeden önce alındıkları son bekleme salonunda bir el çantası bulduğunu söyledi. HAVAŞ görevlilerinin çantayı apronda bekleyen uçağa götürüp yolculara gösterdiklerini belirten Baltacı, "Ancak çantanın sahibi çıkmadı" dedi.

Uçakta çantanın sahibinin bulunmaması üzerine, emniyet yetkilileriyle birlikte çantayı açtıklarını ve içinden çıkanları bir tutanak düzenleyerek belirlediklerini anlatan Baltacı, şöyle devam etti: "Çantanın içinden 120 bin İsviçre Frangı (180 bin TL), 7 cep telefonu, Tahsin D. adına düzenlenmiş bir pasaport, İsviçre'de oturma izin belgesi, İsviçre'den alınmış bir ehliyetle gözlük ve atkı gibi kişisel eşyalar çıktı. Kimlik bilgilerine bakarak yolcunun check in işlemi yaptırarak uçağa bindiğini belirledik.

Bunun üzerine HAVAŞ Genel Müdürlüğünü, İstanbul Bölge Müdürlüğünü ve Sabiha Gökçen İstasyon Müdürlüğünü arayıp, durumu bildirdik. Uçak, İstanbul'a indiğinde, yolcuyla irtibata geçilecek. Çantasını alabilmesi için vatandaşın tekrar Kayseri'ye gelmesi gerekiyor."


Baltacı, havaalanında unutulan çantada servet sayılacak miktarda para bulunduğuna dikkat çekerek, "Umarım, bu unutkanlığı nedeniyle vatandaşımız fazla bir sıkıntı çekmez ve biz de bir an önce çantayı sahibine teslim ederiz" diye konuştu.
AA