Kocaeli'de, eve gelen elektrikçinin tacizine uğrayan 15 yaşındaki kız çocuğu intihara kalkıştı. Durumu doktorlar öğrendi..

Tacize uğradı, intihara kalkıştı

Kocaeli'de, eve gelen elektrikçinin tacizine uğrayan 15 yaşındaki kız çocuğu intihara kalkıştı. Hastaneye kaldırılan kız çocuğunun durumu doktorlara anlatması üzerine, polis tarafından yakalanan zanlı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Çayırova ilçesi Özgürlük Mahallesi'ndeki evlerinde aşırı dozda ilaç içerek intihar girişiminde bulunan 15 yaşında kız çocuğu E.Ü. ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı.

Hastanedeki müdahalelerin ardından kendine gelen E.Ü, doktorlara, ''Evimize giren biri bana tecavüz girişiminde bulunduğu için intihar etmek istedim'' dedi.

Doktorların haber vermesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında E.Ü'nün polise verdiği ifadede, ''Evimize gelen bir kişi anneme elektrikçi olduğunu söyleyerek içeri girdi kontrol yaptı ve daha sonra evden çıktı. Bir süre sonra tekrar gelen şahıs bana elektrik prizlerini kontrol edeceğini belirterek tekrar eve girdi. Bu sırada annem evde yoktu. Mutfakta prizleri kontrol ederken bana silah ve bıçak zoruyla tacizde bulundu. Daha sonra olanları kimseye söylemememi, evde altın, para olup olmadığını sordu. Ben de çabuk gitsin diye bir adet altın kolye zincirini söyledim, onu aldı gitti'' dediği öğrenildi.

Çocuğun ifadesinden zanlının kolunda dövme olduğunu öğrenen polis ekiplerince yapılan çalışmada, söz konusu olayı gerçekleştirdiği öne sürülen 17 yaşındaki Ü.S. gözaltına alındı.

E.Ü'nün de teşhis ettiği zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

AA