Uyuşturucu tacirlerinin son numarası

Uyuşturucuyu yurtdışına çıkartmak için eroini bir heykeltraşa mermer blok içine yerleştirttiler


Uyuşturucuyu yurt dışına çıkarmak ve emniyet birimlerinden kaçırmak için ilginç bir yöntem daha ortaya çıkarıldı. Polisin 4 ay boyunca takip ettiği bir soruşturmada Hollanda'ya gönderilecek eroin, bir heykeltraşın içine yerleştirdiği mermer bloğun içinde ele geçirildi.Narkotik polisinin istihbarat çalışmasında İstanbul'a getirilen uyuşturucunun kamufle edilerek Hollanda'ya götürüleceği belirlendi. Uyuşturucu ile bağlantılı olabilecek bütün kişilerin yakalanabilmesi amacıyla titiz bir çalışma yürüten polis, harekete geçti.
Edinilen bilgilere göre uyuşturucunun gizlenmesi için Sultanahmet'te atölyesi bulunan bir heykeltraş ile işbirliği yapıldığı belirlendi. Heykeltraşın, uyuşturucuyu kalıp mermer içine gizlemek için çalışma yapacağı ve bu şekilde eroinin yurt dışına ithal ediliyormuş gibi yola çıkarılacağı belirlendi.
Timler harekete geçerek atölyeye baskın yaptı. Yapılan aramada ilk etapta uyuşturucu bulunamadı. Bunun üzerine mermer kalıpların kırılarak incelenmesi gündeme geldi. Şüphe edilen mermer kalıbını balyozla kıran polisler kalıp içen özenle yerleştirilmiş 46 kilo 600 gram eroin kalıplarına ulaştı. Eroinin mermerden etkilenmemesi için özel bir koruyucu ile çevrelendiği tespit edildi.
Atölye sahibi N.Ö gözaltına alındı. Operasyonun devamında ise M.B., K.T., ve Ş.C de gözaltına alındı. N.Ö.'nün ünlü sanat merkezlerinde sergiler açtığı ve sanat dünyasında tanındığı belirtildi. Emniyetteki sorgusunda susma hakkını kullanan N.Ö'nün mülakat sırasında heykeltraşlıktan para kazanamadığı için bu işi yapmayı kabul ettiğini söylediği öğrenildi. Şüpheliler sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
(habertürk)