Ev Hanımlarına Maaş Vaadi
Kılıçdaroğlu, İktidar Olmaları Durumunda Ev Hanımlarına Asgari Ücret Bağlayacakları Sözünü Verdi.
Boy uzatmaya yardımcı formül SUPRATALL!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları durumunda ev hanımlarına asgari ücret bağlayacakları sözünü verdi. Antalya'da konuşan Kılıçdaroğlu, "Kadının
banka hesabına her ay asgari ücret yatıracağız. Kadın gidip bankadan parasını çekecek." dedi. 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı'nın verilmesinin 76'ncı yıl dönümü dolayısıyla Antalya CHP Kepez İlçe Örgütü Kadın Kolları, Kepez Arena Spor Salonu'nda toplantı düzenledi. Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Antalya Milletvekilleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve partililer katıldı.
Protokol konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu Antalyalılar 'Başbakan Kemal' sloganlarıyla karşıladı. 2011 seçimlerinde kadın vekillere daha çok önem verecekleri sözüyle konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, haramilerle mücadele edeceklerini, iktidar olduklarında yapacakları ilk iş ise işsizliğin önüne geçmek olduğunu kaydetti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Üniversiteyi bitiren herkes iş bulacak diye bir şey yok' sözünü Antalyalılara hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, "Sen git işsizliğin harman olduğu yerde o sözü söyleyebiliyor musun? Onu oralarda söyleyemez. İşsizliğin ne olduğunu ne kadar kötü olduğunu o evinin hanımı bilir. Çocuğunu okula gönderirken kadın boğazından keser. Kendi çektiği sıkıntıyı oğlu kızı çekmesin diye ister. Başbakan bize işsizlik vaad ediyor. İş değil." dedi.
''GENÇ KIZLAR COPLANDI''
Türkiye'de Başbakan Erdoğan'ın kadın erkek eşitliğine inanmadığını savunan Kılıçdaroğlu, "Dün İstanbul'da nasıl genç kızlarımız yerlerde sürüklendi. Nasıl coplandığına tanık oldunuz mu? Vatandaşlarımız hiç kimseden izin almadan istediği yerde gösteri yapabilir. Daha İstanbul'a gelmeden otobüsler şehre sokulmuyor. Erdoğan, Dolmabahçe'de hocalara seslenecek. Onlar her şeyden korkarlar. Ama biz korkmayacağız. Kadınlarımız korkmayacak. Hep beraber mücadele edeceğiz." diye konuştu.
1934 yılında kadına Seçme ve Seçilme Hakkı'nı veren partinin CHP olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, 2010 yılında parlamentoda kadınların çok az egemen olduğunu, Türkiye'de hiç kadın valinin olmadığını, 15 kadar da kadın kaymakam olduğunu söyledi. "Memur Kemal, işçi Kemal, çiftçi Kemal, emekli Kemal olarak size söz veriyorum" diyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, kadınların her bürokraside, üst yönetimlerde yer alacaklarını ifade etti.

'EV HANIMINA ASGARİ ÜCRET'
Türkiye'de yoksulluk ve dramın egemen olduğu bir politika olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, Türk kadınının evde 'Tencerem nasıl kaynayacak' diye her gün düşündüğünü belirtti. Kendilerinin bu konuya çözüm bulacaklarını kaydeden ve Antalyalılara söz veren Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Yoksulun da onurunu koruyarak kadını erkeği güçlü kılmak için aile sigortası getireceğiz. Sosyal devletin güvencesi adıyla olacak. Kadının banka hesabına her ay asgari ücret yatıracağız. Kadın gidip bankadan parasını çekecek. Çocuklarının rızkını sağlayacak. Gidip raflardan istediği ürünü alabilecek."
"Bize siz parayı nerden bulacaksınız diye soru soruyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, AK Partililerin yedi göbeklerini milyarder ettiğini, yoksula gelince paranın olmadığını iddia ettiğini söyledi. Devletin kaynaklarını çok iyi bildiklerini açıklayan Kılıçdaroğlu, "Halktan yana politikaya gelince para yok. Yoksulluk edebiyatı değil, zenginlik edebiyatı yapacağız. Halk zengin olacak diyoruz. Temel hedefimiz mutlu aile mutlu toplum yapmaktır. Çoluk çocuğun gelecek kaygısı olmayacaktır." şeklinde açıklamalarda bulundu.
Birilerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsviçre bankalarında parası olduğu sözlerini bir kez daha hatırlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Birileri diyor ki başbakanın hesabı varmış yabancı bankalarda. Dedik ki, git bankalara başvur, bana yazın verin de. Bilgi isteme kanunu var. Git başvur adam gibi yüreğin yetiyorsa. İsviçre bankalarından yazı al. Ama o yazı ta belediye başkanlığından bu yana olacak. Çünkü biz birilerinin sicilinin çok temiz olmadığını çok iyi biliyoruz. Yırtık ayakkabı ile siyasete giriyoruz. Milyarların olmayacak." sözlerini kaydetti.
Kılıçdaroğlu, son olarak kendilerini ayırmaya çalışanların olduğunu fakat ayrılmayacaklarını ve bölünmeyeceklerini belirterek, "Gelecek kaygısı taşımayacağız. Bu ülkede barışı ve kardeşliği mutlaka egemen kılacağız. Umut sizlersiniz, umudu yaşatmak sizin elinizde." diyerek konuşmasını tamamladı. (Cihan Haber Ajansı)