Hırsıza Öyle Bir Tuzak Kurduki... Hırsızlık Amacıyla Girdiği Büfede Ayağını Kıran Zanlı, Polisi Arayarak Yardım İstedi.
VİDEO
Bu Videoyu Sitenize Ekleyin

Aşağıdaki kodu kopyalayıp videonun yayınlanmasını istediğiniz yere yapıştırın. <iframe src="http://www.haberler.com/video-haber/iframe/video.asp?id=2396152" frameborder=0 framespacing=0 scrolling=no width=440 height=330></iframe>


Zeytinburnu
'nda hırsızlık amacıyla girdiği büfede ayağını kıran zanlı, polisi arayarak yardım istedi.

Büfe sahibi gece büfeyi kapatırken demir merdivenin basamaklarına yumurta koyup önlem alıyordu. Hırsızlara karşı önlem olarak kullandığı bu tekniği işe yaradı.

İddialara göre, saat 04.30 sıralarında Zeytinburnu Maltepe Mahallesi'nde bir iş merkezinin içinde bulunan bu büfeye hırsızlık amacı ile giren Ş.A, basamaklarda bulunan yumurtaları farkedemeyerek, üzerine bastı. Bir anda kendini yerde bulan zanlının sağ bacağı kırıldı.

BACAĞINI KIRAN HIRSIZ MAHSUR KALDIM DİYEREK POLİSİ ARADI

Bacağını kırıldığı için hareket edemeyen Ş.A. 155 Polis İmdat hattını arayarak, bir büfenin içinde mahsur kaldığını söyledi. Bunun üzerine olay yerine gelen sevk edilen polis ekipleri kapısı kilitli olan büfenin arka üst camının kırık olduğunu farketti.

İçeride birinin olduğunu tespit eden polis ekibi, kilitli kapıyı açamayınca itfaiyeden yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri kapının kilidini kırarak polis ekipleriyle içeri girdi.

Büfenin içindeki manzara karşısında şaşıran polisler, yerde yatmakta olan kişiye, kim olduğunu sordu. Ş.A, buraya hırsızlık amacıyla girdiğini ama düşerek ayağını kırdığını belirtti. Bunun üzerine güvenlik önlemi alan polis ekipleri hemen ambulansı çağırdı.

YUMURTALI GÜVENLİK ÖNLEMİ

Olay yerine gelen büfe sahibi, büfenin içinde yatan zanlıyı görünce, şok oldu. Güvenlik önlemi olarak yumurtaları basamaklara koyduğunu söyleyen büfe sahibi, "Taktiğim işe yaradı. Güvenlik kamerası ya da alarm taktıracak kadar param yoktu. Basamaklara yumurtaları hırsız girerse basarak kaysın, düşsün, yakalansın diye koydum" dedi.

İsminin açıklanmasını isteyen büfe sahibi hırsızlık amacı ile içeri giren zanlıyı tanıdığını ve daha önce bu iş merkezinde bulunan işyerinde çalışan biri olduğunu, çoğu zaman yemek verirdiklerini söyledi. Olay yerine gelen ambulansla Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ş.A yapılan ilk tedavinin ardından adliyeye sevkedildi. (Doğan Haber Ajansı