4 çocuk ve annelerini öldüren bıçak tarlaya gömülü bulundu.
Van'ın Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı beldesinde anne ile 4 çocuğunun katledilmesinin üzerinden 28 gün geçmesine rağmen katilleri bulunamadı. Baba Burhan Aslan bir an önce katillerin yakalanmasını isterken, güvenlik güçleri Aslan ailesi yakınlarının ifadelerine başvuruyor. Son olarak cinayette kullanıldığı belirtilen siyah saplı bir bıçağın eve 150 metre uzaklıktaki tarlaya gömüldüğü belirlendi ve bıçak jandarma tarafından tarlada yapılan kazı sonucu çıkarıldı.

Saide Aslan, çocukları Sinan, Pınar, Fatma ve Mevlüt'ün katledilmesinin üzerinden 28 gün geçmesine rağmen, katil ya da katiller bulunamadı. 9 Kasım günü komşu Mürşide Birdal, katliamda öldürülen Saide Aslan'a ait tavukların iki gün boyunca kümesten salıverilmemesi üzerine şüphelenerek, komşusunun kapısına gitti. Kapıyı kimsenin açmadığını görünce pencereden içeriyi yokladı. Birdal, katledilen anne ve çocuklarının kanlar içindeki cesetlerini gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma, kepçe yardımıyla evin sağında bulunan pencerenin korkuluklarını kırarak içeri girdi. İşte bu olayın üzerinden 28 gün geçmesine rağmen olayın sırrının çözülmemesi tedirginliği daha da arttırıyor.

KATLİAMIN BIÇAĞI JANDARMA'DA
Karısı ve 4 çocuğu katledilen baba Burhan Aslan, katillerin bulunması için umudunu yitirmediğini belirterek, "Allah büyüktür. Devletimiz olayı araştırıyor. Katilleri bulacak" dedi. Soruşturmanın devam ettiğini, ancak detayları hakkında bilgi sahibi olmadığını belirten Aslan, "Olayın ardından geçen günlerde jandarma eve 150 metre uzaklıktaki tarlada kazı yaptı ve olayda kullanılan bıçağı çıkardı. Bıçağı alıp gitti. Bıçak bildiğim kadarı ile eve ait bir bıçaktı. Şu anda bildiğimiz bu. Katillerin kısa zamanda bulunmasını bekliyoruz. Herkesten destek bekliyoruz" diye konuştu.

HTürk..