Kılıçdaroğlu'nun masasında yer bulamadı


Kılıçdaroğlu'nun yemeğini organize eden Başkan Tartan, sofrada kendisine yer ayrılmamasına kızdı.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan,CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasında yer bulamayınca öğle yemeğini protesto etti. Kılıçdaroğlu'nun Kemeraltı Çarşısı ziyaretinde Abacıoğlu Han'daki yemeği organize eden Başkan Tartan, sofrada kendisine yer ayrılmamasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun masasınaİzmirBüyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocağlu, CHP Genel Başkan yardımcıları Gürsel Tekin, Oğuz Oyan ve Alaattin Yüksel, Milletvekili Mehmet Ali Susam, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ile Kemeraltı Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar oturdu. Yemeği düzenleyen Hakan Tartan ise ayakta kaldı. Bir süre masanın kenarında duran Tartan, daha sonra tepki göstererek handa bulunan başka bir kafeteryaya geçti. Durum, partililer tarafından CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu'na iletildi. Nalbantoğlu'nun ikna ettiği Tartan, masaya eklenen bir sandalyeye oturdu.

Kemeraltı gezisinde ayrıca CHP'li Buca Belediyesi tarafından atılan taşeron işçilerin yakınları, Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünü keserek Belediye Başkanı Ercan Tatı'yı şikayet etti. İşçilerin 15 gündür belediye önünde çadır kurduğunu ve mağduriyet yaşadığını iletmesi üzerine Kılıçdaroğlu, Tatı ile görüşme sözü verdi. Az ileride ise balıkçılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu şikayet etti. Kendilerine yer göstermediği için sıkıntı çektiklerini söyleyen esnaflar, Kılıçdaroğlu'ndan yardım istedi.

CİHAN