Annesiyle tartıştı, intihar etti

Evde doğumgünü partisi verirken annesine yakalanan genç kız, tartışmanın ardından 3. kattan atlayıp intihar etti

Kayseri'de, 17'inci doğumgünü nedeniyle evde parti veren M.A., annesiyle tartıştıktan sonra arkadaşlarının gözü önünde 3. kattan atladı. Meliha Asılöz'ün, Behzat Ç. adlı dizideki bir sahneye özendiği ileri sürüldü.
Osman Kavuncu Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Aydınlıkevler Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi M.A.'nın doğumgününü kutlamak için arkadaşlarını eve davet ettiği öğrenildi. Muhasebe şirketinde çalışan anne, kızını arkadaşları ile parti vererek eğlenirken buldu.
Arkadaşlarının yanında kızıyla tartışan annenin, "Ben çalışayım senin şu yaptığına bak. Bu kadar insanı toplamanın ne alemi var. Komşulardan da mı utanmıyorsun" diye bağırdığı bildirildi. Doğumgününde annesinden azar işiten M.A.'nın bu durumu gururuna yediremediği ve mutfağın penceresinden atladığı öğrenildi.
3. kattan kendini boşluğa bırakan Meliha'nın beton zemine çakılarak ağır yaralandı ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin Cerrahi bölümünde tedavi altına alınan M.A. tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.
Anne ve babasının ayrı yaşaması nedeniyle psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen M.A.'nın arkadaşları, Behzat Ç. adlı diziden etkilendiğini ileri sürdü.
Behzat Ç. dizisinde, dizi kahramanı polisin kızı, doğumgününde bir binadan atlayarak intihar ediyordu...


(habertürk)