Akdeniz’de dev hortum - Video


Akdeniz'de kıyıya 500 metre uzaklıkta aniden oluşan hortum çevreye zarar vermezken, bir müddet sonra gözlerden kayboldu.İŞTE VİDEO

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent beldesinde denizde meydana gelen dev hortum korkuttu. Yaklaşık 500 metrelik görüş mesafesinde meydana gelen hortum, yaklaşık 40 dakika sürdü. Hortumun büyüklüğü vatandaşları ve balıkçıları korkuttu.
Çevrede bulunan vatandaşlar ilk kez bu kadar büyüklükte gördükleri hortumdan dolayı hem korktuklarını hem decep telefonuve kameralara kayıt yaparak görüntülediklerini kaydettiler.

Hortumun denizde kalmayıp yerleşim yerlerine geçmesinden endişe duyduklarını dile getiren bir vatandaş ise "İyi ki denizde oldu. Üzerimize gelecek diye çok korktuk. Gelseydi büyük bir felaket olurdu." diye endişesini dile getirdi.

Hortum oluştuğu sırada denizde bulunan balıkçılar ise yakından gördükleri zaman korkuttuklarını, fakat zamanla küçülerek yok olduğunu görünce rahat bir nefes aldıklarını dile getirdiler. Bir balıkçı ise "Hortum denizdeki Lagos balıklarını üzerimize yağdırır diye bekledik ama üzerimize dolu şeklinde geldi." ifadesini kullandı.

samnyoluhaber