O dosyadan ne çıktı?

Kılıçdaroğlu, Meclis kürsüsünde Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluk yapıldığı iddiasını dile getirdi

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni bir dosya açıklayacağı belirtilmişti. Kılıçdaroğlu, Meclis kürsüsünde merak edilen açıklamayı yaptı:

"17.7.2007 tarihinde Hacı Ali, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıyor ve burdaki rüşvet çarkını polise anlatıyor. Rüşveti polise anlatıyor. Taksi duraklarından, benzin istasyonlarından rüşveti toplayan kişileri anlatıyor. Rüşvet, evrakta sahtecilik suçuyla emniyet gönderiliyor. 26 sayfalık tutanak 26 sayfaya indiriliyor. Onun içinde Kayseri Anakent Belediye Başkanı'nın rüşvet olayıyla ilgili bölümleri mi çıkarıldı? O tutanak niçin azaltıldı. Adalet Bakanı'na soruyorum.
Zamanın Kayseri Valisi Osman Güneş, bilirkişi incelemesi tamamlanmadan dosyayı kapatmış, sonra da müsteşar oluyor, müsteşarlığı döneminde de dosyayı kapatıyor.
Benim sorum şu, ben Sayın Başbakan'a burda 'Siz yaptınız' demiyorum, bu olayın üzerine giderseniz, destek verelim. Başbakan araştırsın, Hacı Ali Hamurcu nerede? Başbakan yanıtlasın, Avukat Yakup Erikel kimdir? Sayın Arınç kendisine yardımcı olabilir."


(habertürk)