+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Kılıçdaroğlu fena halde faka bastırıldı!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Kılıçdaroğlu fena halde faka bastırıldı! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: Kılıçdaroğlu fena halde faka bastırıldı!

  Kılıçdaroğlu fena halde faka bastırıldı!


  İşte Kılıçdaroğlu'nun olayların işine gelen yerini cımbızladığı konunun perde arkası
  KILIÇDAROĞLU'NUN DOSYASI WIKILEAKS BELGESİ GİBİ

  CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu günlerdir tanıtımı yapılan yolsuzluk dosyasını Meclis genel kurulunda açıkladı.

  Açık söylemek gerekirse Kılıçdaroğlu; tabir yerindeyse fena halde faka bastırıldı.

  Olaya komplocu yaklaşan biri; bu yolsuzluk dosyasını Kılıçdaroğlu'nun eline Baykal ya da Sav ekibinden birilerinin onu kurultay öncesi zor durumda bırakmak için verdiğini düşünebilir.

  CHP genelbaşkanı elindeki dosyanın önünü arkasını tam araştırmadan kürsüye çıkınca kendi kalesine gol yedi.

  Kılıçdaroğlu Kayseri Büyükşehir Belediyesiyle ilgili büyük yolsuzlukların kapağını açtığını iddia etti ve devamını Başbakan bulup çıkarsın dedi.

  Ortaya bir isim attı.

  Bu ismi referans alıp bir yolsuzluktan bahsetti.

  Sonra durup dururken oradan başka bir isme atladı.

  O isimden başka bir isim daha türetti.

  Ve en son ilk başta ortaya attığı ismin akıbetini kinayeli bir şekilde Başbakan'dan sordu.

  Ortadaki isimlerin hepsi doğru; birebir olan kişiler. Fakat Kılıçdaroğlu'na bu dosyayı verenler olaylar arasındaki bağlantıların nasıl geliştiğini ona anlatmadıklarından Kemal Bey zor durumda kaldı.

  Kayseri olayının yolsuzluk boyutu ayrı bir konu, Kılıçdaroğlu'nun olayın başıyla sonunu birbirine karıştırdığı “bu adam nerede” diye sorarak aslında Silivri'yi işaret ettiğiErgenekonboyutu ayrı bir konu.

  Kemal Bey'in aslında ortaya koymaya çalıştığı kurgu “Ak Parti'ye dokunan Silivri'yi boylar” şeklindeydi.

  Oysa işin aslı çok farklı.

  İşte Kemal Bey'in yanıltıldığı olayın perde arkasındaki bağlantılar ve Kayseri'de başlayıp Silivri'de biten serüven.

  Önce Kılıçdaroğlu'nun verdiği isimlere bakalım.

  Bir; Kemal Bey'in Kayseri'deki yolsuzluğu ortaya çıkardığını iddia ettiği Hacı Ali Hamurcu.

  İki; avukat Yakup Erikel.

  Kılıçdaroğlu belediye çalışanı Hacı Ali Hamurcu'nun yolsuzluğu ortaya çıkardığını iddia etti, Başbakan ise Kayseri Belediye Başkanının aslında Hamurcu'nun yolsuzluk yaptığını tespit ettiğini ve kendisi hakkında şikayette bulunduğu cevabını verdi.

  Ve Başbakan; Hacı Ali Hamurcu'nun 6 yıl ceza aldığını şu anda da cezaevinde olduğunu söyledi.

  Hamurcu Önce Kayseri yarı açık cezaevindeydi şimdi Silivri'de yatıyor.

  Gelin arayı dolduralım.

  Hacı Ali Hamurcu, Kayseri'de cezaevinde yatarken Mart 2010'da bir hafta ev izni alıyor. Ve bu sürede İstanbul Beyoğlu'ndaki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'nın yakınında elinde ekmek bıçağıyla yakalanıyor.

  Hamurcu sorgusunda Mason Locasının başkanına suikast yapacağını itiraf ediyor.

  Peki Kayseri'de yolsuzluktan tutuklanan bir mahkumun İstanbul'daki mason Locasının önünde suikast hazırlığında ne işi var ?

  Hamurcu yakalandıktan sonraki ifadesinde her şeyi bir bir anlatıyor.

  Üstelik bunlar Ergenekon soruşturması kapsamında 8 sanığa ilişkin hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede yer alıyor.

  Bu iddianamenin sanıklarından biri de Yusuf Erikel. Hakkındaki iddiaysa “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçu.

  Ve belki de fotoğrafın şekillenmesindeki en önemli bilgi şu ki; Yusuf Erikel'in kardeşi Yakup Erikel, Hacı Ali Hamurcu'nun avukatı.

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun referansı olan Hacı Ali Hamurcu'nun, Ergenekon iddianamesindeki ifadeleri çok çarpıcı.

  Hamurcu; 22 Ocak 2010'da İstanbul polisine; Ergenekon sanıklarının da avukatlığını yapan Yusuf Erikel'in 7 kişilik bir şebekeyle Kayseri Büyükşehir Belediyesine giderek 10 trilyonluk bir çeki tahsil edeceklerini ve parayı Ergenekon'a aktaracaklarını ihbar ediyor.

  İddianameye göre ayrıca Hamurcu'nun; Erikel ve ekibininemekliOrgeneralHurşit Tolonile ilişkisi olduğunu ifade ettiği belirtiliyor.

  Hacı Ali Hamurcu; avukatı Yakup Erikel'in ofisine gittiğinde orada Yusuf Erikel'i gördüğünü ve ondan etkilendiğini kendisini onun kurtarabileceğini düşündüğünü ifade ediyor.

  Ve Hamurcu'nun yolu Yusuf Erikel ile tanıştığında aynı zamanda Ergenekonla da birleşiyor.

  İddianamedeki ifadelerden Ergenekon'un, Hamurcuyla Kayseri cezaevinde yatarken irtibata geçtiği anlaşılıyor.

  Hacı Ali Hamurcu iddianamedeki ifadesinde; Yusuf Erikel'in kendisini hapisteyken ziyarete geldiğini ve 10 trilyonluk çekin tahsil edilmesi için Mason Locasını hedef gösterdiğini anlatıyor.

  Hamurcu 16 Mart 2010 günü ekmek bıçağıyla Mason Locasının önünde keşif yaparken yakalanıyor.

  Bir iddiaya göre Hamurcu'nun mason üstadlarına suikast yapacağı Kayseri Cezaevinden ihbar edildi.

  Ancak Hamurcu son anda suikastten vazgeçtiğini, polisi arayarak kendi eşkalini tarif ederek kendini ele verdiğini anlatıyor.

  Hamurcu'nun ifadelerinden yola çıkarak yapılan operasyonda mevzu bahis 10 trilyonluk senedin aslının Yusuf Erikel'in evinde bulunduğu iddia ediliyor.

  Hacı Ali Hamurcu örgütle bağlantısı sebebiyle şu anda Yusuf Erikel gibi Silivri'de.

  Kılıçdaroğlu Hamurcu'nun neden Silivri'de olduğunu soruyor ama olayın bu boyutundan hiç bahsetmiyor.

  Hatta masonlara suikast iddiası o dönem yöntemdeki benzerlikler sebebiyle 2001'de mezarlıkta bıçaklanarak öldürülen işadamı Üzeyir Garih suikastini de akıllara getirmişti.

  Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği ve “Bülent Arınç'a sorun” dediği, Hacı Ali Hamurcu'nun Kayseri'deki yolsuzluk olayında avukatlığını yapan Yakup Erikel'in olayların bu boyutuyla hiçbir ilgisi yok.

  Yakup Erikel'in ne Ergenekon ile ne de yasadışı başka bir işle bugüne kadar herhangi bir ilişkisi olmuş biri değil.

  Bülent Arınç da zaten Yakup Erikel'i tanıdığını ve bazı davalarına baktığını açıkladı.

  İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine verilen yanlış ve eksik bilgiler sonucu her şeyi birbirine karıştırdığı ve olayların işine gelen yerini cımbızladığı konunun perde arkası bu.

  Kılıçdaroğlu ya Ergenekon tutuklusu Yusuf Erikel ile kardeşi Yakup Erikel'i karıştıracak kadar savunduğu olaydan habersiz.

  Ya da iki ismin kardeş olduğunu bilerek hükümete bel altı yükleniyor. Eğer öyleyse Ak Partililer de çıkıp “hangi partinin genelbaşkan yardımcısının kardeşi uyuşturucu ticaretinden cezaevine girdi” diye sorsa yakışık alır mı ?

  Kurultay'a giderken zaten Baykal ve Sav karşısında sıkıntılı günler geçiren Kılıçdaroğlu, Başbakan'a karşı da Meclis Genel kurulunda, üstelik bütün Türkiye'nin önünde canlı yayında zor durumda kaldı.

  Kısacası Kılıçdaroğlu'nun kırmızı kapaklı yolsuzluk dosyası, Wikileaks belgelerini aratmadı.

  ABDULLAH ABDULKADİROĞLU - SAMANYOLU HABER

  abdulkadiroglu@samanyolu.tv  Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddiasında bulundu,Başbakan Erdoğanda Meclis kürsüsünden iddialara böyle cevap verdi :VİDEO**
  Konu KARLALESİ tarafından (12-14-2010 Saat 17:06 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: Rüşvet iddiasına anında cevap geldi

  Rüşvet iddiasına anında cevap geldi


  Kılıçdaroğlu'nun bütçe görüşmesine getirdiği ‘kırmızı dosya'dan çıkan rüşvet iddiasını Erdoğan belge ile çürüttü

  Kılıçdaroğlu'nun bütçe görüşmesine getirdiği ‘kırmızı dosya'dan çıkan rüşvet iddiasını Erdoğan belge ile çürüttü: Rüşveti AK Parti'li başkan ortaya çıkardı. Hacı Ali Hamurcu, 6 yıl hapse mahkum oldu

  Meclis'teki bütçe görüşmeleri'ne CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘yolsuzluk dosyası' diye büyütülen ‘kırmızı dosyası'ndan 4 yıl önceki rüşvet iddiasını çıkardı.Başbakan Erdoğanise Kılıçdaroğlu'na belge ile cevap verdi: 

  CHP LİDERİNİN İDDİASI:
    17 Temmuz 2007'de Kayseri'de Hacı Ali Hamurcu, gidip polise rüşvet çarkının nasıl döndüğünü anlatıyor. Taksi durakları ve benzincilerden rüşvet alınıyor. Belediyede çalışıyor ve rüşveti kendisi topluyor. 26 sayfalık bu itiraf polis tarafından savcılığa gönderiliyor. Peki ne oluyor, 26 sayfa 16'ya iniyor. Hamurcu, şu anda nerededir, Başbakan'a soruyorum. Avukat Yakup Erikel'in nerede olduğunu sormak istiyorum bir de.

  BAŞBAKAN'IN CEVABI:
   Belediye başkanım 27 Haziran 2007'de Hamurcu'yu yolsuzluktan ihbar etmiş. Bu şikayeti AK Parti'li belediye başkanı yapmıştır. 20 gün sonra da bu kişi yakalanmış ve savcılık tarafından 3 defa ifadesi alınmıştır. Birinci ifade 16 sayfa, ikinci ifade 12 sayfa, üçüncü ifade 3 sayfadan ibarettir. Tüm bu ifadeler dosyalarında mevcuttur. Kaybolan herhangi bir ifade yoktur. Yargılama 2 yıl sürmüş, şahıs 6 yıl 14 gün cezaya mahkum olmuş ve cezası Yargıtay tarafından onaylanmıştır. O zat hapiste şu anda. Yine çaktın, yine çaktın; devamlı yaptığınız iş bu.

  HEPSİNİN İÇİ BOŞ ÇIKTI:
  Elinde aslı astarı olmayan belgeleri sallayanlar, -şimdi yine burada da sallandı- bunları çok gördük. Yerel seçimlerdeİstanbuladayı olan Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanım ile ilgili de birçok şey konuştu. Başkanımın dokunulmazlığı yoktu, yargıya götürseydin. Aldığın neticeye bak, ne aldın? Çünkü bugüne kadar açtığın tüm dosyaların içi hep boş çıktı, boş.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN...


  Hamurcu 6 yıl hapse mahkum oldu

  Hacı Ali Hamurcu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştığı dönemde belediyenin kaşesini ve resmi makbuzlarını kullanarak dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklandı. 6 yıl 14 gün hapse mahkum oldu. İzinli olarak çıktığı cezaevinden, İstanbul'daki Mason liderlerine suikast girişiminde bulunanlar arasında olduğu belirlendi.

  ‘10 TRİLYONLUK' SAHTE SENET

  • Avukatı Yakup Erikel, Hamurcu'da olduğunu öne sürdüğü sahte imzalı ‘10 trilyonluk' senedi belediyeden tahsil etme girişiminde bulundu. Belediye yetkilileri, Erikel'in konuşmasını kaydederek savcılığa verdi. Ancak Hamurcu, ‘Masonlara suikast' soruşturmasındaki ifadesinde Yakup Erikel ve kardeşiErgenekonsanıklarının avukatı Yusuf Erikel'i suçladı.

  Avukat Erikel Ergenekon sanığı

  • Ergenekon iddianamesinde, tutuklu sanık Avukat Yusuf Erikel ile ilgili şu iddialar yer aldı: ‘Ergenekon' mensubu. Örgüt içerisinde aktif olarak faaliyetlerde bulunuyor. Hacı Ali Hamurcu'yu ‘Mason locası yöneticilerine yönelik eylem yapması' konusunda yönlendirmiş olabilir. Örgüte finans kaynağı sağlamada ciddi faaliyetleri bulunuyor.

  • Erikel, Ergenekon belgelerinde ‘başbakan' olarak geçiyordu. Tutuklu teğmenlerin avukatlığını da Erikel yapıyordu.
  samanyoluhaber

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Profesör faka bastı!
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-27-2011, 20:06
 2. Fena Halde Bir BaşaRıSızLık ÖyKÜsü
  By M€LanKoLié in forum Off Topic
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-13-2010, 20:01
 3. Facebook'dan uyarı: Faka basmayın
  By "SenSiziM" in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 10-15-2009, 18:22
 4. Faka basmak - Deyimler ve Açıklamaları
  By küppra in forum Deyimler Ve Atasözleri-Nedir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-24-2009, 12:54
 5. Rusya'da, muhalefetin gösterisi yine bastırıldı
  By Safak in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-15-2007, 21:39

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375