Bakırköy'de hayvanları kurtarmak için seferber olan halk, ölen hayvanların ardından gözyaşı döktü
Bakırköy'de bir pet shop mağazasında çıkan yangında kafeslerde bulunan 10'un üzerinde hayvan telef oldu. Yangını fark edip hayvanları kurtarmak isteyen mahalle sakinleri, mağazanın camlarını kırarak alevlerin arasına daldı. Bazı hayvanları kurtarmayı başaran mahalle sakinleri, ölen hayvanların başında ise dakikalarca gözyaşı döktü.

Cevizlik Yenimahalle Hamam Sokak'ta bulunan Dinçer Pet Shop'ta önceki akşam elektrik kontağında yangın çıktı. Dükkanın içerisini kaplayan duman nedeniyle kafeslerinde bulunan 10'dan fazla köpek, tavşan ve kuş telef oldu. Kurtarılan birçok hayvanda ise yanıklar oluştu. Çıkan yangını fark eden mahalle sakinleri bir yandan itfaiyeye haber verirken, bir yandan da hayvanları kurtarmak için dükkanın camlarını kırıp alevlerin arasına daldı. Canları pahasına kurtarabildikleri hayvanları kucaklarında dışarı çıkaran hayvanseverler, telef olan hayvanların ardından uzun süre gözyaşı döktü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri de bir yandan dükkan içerisinde bulunan evcil hayvanları dışarı çıkartmaya çalışırken diğer yandan binada bulunan vatandaşları dumandan etkilenmemeleri için tahliye etti. Dumandan etkilenerek yaşamını yitiren hayvanların itfaiye tarafından dışarıya çıkarılmasıyla mahalle sakinlerinden Arzu Tolon Armutlu, uzun süre yerde cansız yatan hayvanların başında ağladı. Armutlu'yu arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra yanan dükkana giren Arzu Tolon Armutlu, itfaiye erleriyle birlikte canlı hayvan aradı.

Yangından kurtarılan ve vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan hayvanlar, aynı sokak üzerinde bulunan veteriner Yakup Pehlivan'a ait veteriner kliniğine götürülerek tedavi altına alındı. İtfaiye erleri ise, yarı baygın halde çıkardıkları golden retriever cinsi köpeği suyla yıkayarak kendine getirmeye çalıştı. Pet shop'un sahibi olduğu öğrenilen Salih Dinçer'e ise polisin tüm aramalarına rağmen ulaşılamadı. Öte yandan, olay yerinden geçen oyuncu Tarık Akan da söndürme çalışmalarını bir süre izledi
.

HT