Cumhurbaşkanı neye bakıyor? - Foto


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara'daki tarihi kent merkezi Ulus ve civarında incelemelerde bulundu.İlgili Foto Galeri

Haberin fotoğraf galerisine gitmek için tıklayınız.
Cuma namazını Ahi Elvan Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Gül, cami çıkışında bekleyen çocuklarla sohbet etti. Daha sonraAnkaraValisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile vatandaşlarla tokalaşarak bir süre yürüyen Gül, şifalı olduğuna inanılan taşları satan bir esnafla konuştu.

Bir başka dükkanın önünde gramofon gören Gül, gramofondan müzik dinledi. Cumhurbaşkanı Gül'e bir esnaf tarafından çakı, eşi için kolye ve tespih de armağan edildi. Buradaki bir nalbur dükkanının sahibinin çocuğuyla da şakalaşan Gül, ''Emin Usta'' adlı köfteciye giderek, yemek yedi. Gül'e buradan ayrılışında bir topaç hediye edildi. Cumhurbaşkanı Gül, armağan edilen topacı çevirdi.

-''POLİTİKACILAR GELİRDİ AMA...''-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün köfte yediği dükkanın sahibi olan Emin Güven, Cumhurbaşkanı Gül'ün tavsiye üzerine dükkanına geldiğini söyledi. Gül'ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Güven, ''Kimin tavsiyesiyle geldiğini bilemeyeceğim ama bakanlardan filan zaten geliyorlar, büyük bürokratlardan geliyorlar, herhalde onların tavsiyesi olmuştur'' dedi.

Gül'ün ızgara köfte ve salata yediğini belirten Güven, Cumhurbaşkanı'nın geleceğinden haberlerinin olduğunu, 2 gün önce yer ayırtıldığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Gül'ün gelişi için önce bir hazırlık yaptıklarını, ancak daha sonra ''doğal olması için'' dükkanı tekrar ''eski haline çevirdiklerini'' aktaran ''Emin Usta'', ''İlk kez bir cumhurbaşkanı dükkanımıza geliyor. Heyecanlandık, ama Türkiye'nin Cumhurbaşkanı tabii, o kadar heyecan olacak'' sözleriyle Gül'ün ziyaretinin dükkanları için bir ''ilk'' olduğunu vurguladı.

CumhurbaşkanıAbdullah Güliçin ''odun üzerinde kestane'' de yaptıklarını anlatan Güven, ''Cumhurbaşkanı, köftesini yedikten sonra yanına çağırdı ve teşekkür etti. Biraz sohbet ettik. İşlerimizin nasıl olduğunu sordu'' diyerek, Gül'ün dükkanını ziyaretine ilişkin bilgi verdi.

Güven, ''Bazı esnaftan bu bölgeye fazla müşteri gelmediği yönünde bazı şikayetlerin geldiğinin'' ifade edilmesi üzerine de ''Yok, ben böyle bir şey söylemedim. Şikayetim yok, işler iyi Allah'a şükür. İşini kaliteli yaptığın sürece işin iyi olur'' diye konuştu.

AA