Liste Savaşını O Kazandı
CHP il başkanları, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Blok Liste Kararına Onay Verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşen 'CHP İl Başkanları Toplantısı'ndan yarın Ankara'da yapılacak kurultaya 'blok liste' ile gidilmesi yönünde karar çıktı.

CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantı sonrası il başkanları adına ortak açıklama yapan Trabzon, İstanbul ve Artvin il başkanları, toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na kurultayda tam destek kararının çıktığını söyledi.


Trabzon İl Başkanı Volkan Canalioğlu, ''81 il başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun seçildiği 22-23 Mayıs kurultayında nasıl bir tutum sergiledilerse şimdi de aynı tutum içindedirler. Tüm il başkanları iktidara yürüyüş kurultayında tam bir bütünlük içindedir.'' dedi.


Saat 11.00'de başlayan ve yaklaşık bir buçuk saat süren toplantı sonrası il başkanları adına konuşan Canalioğlu, Kılıçdaroğlu'nun blok liste özelliği taşıyan
Parti Meclisi listesine tam destek verdiklerini açıkladı.

Trabzon il başkanı ile birlikte açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek ise toplantıda kendilerinin de Kılıçdaroğlu'na isim önerdiklerini doğrular yönde açıklamalarda bulundu.


İl Başkanları adına açıklama yapan bir başka isim CHP Artvin İl Başkanı Uğur Bayraktutan yarınki kurultayda Kılıçdaroğlu'nun blok listesinin dışında başka bir liste olmayacağına inandıklarını bildirdi.


Toplantı sonrası soruları cevaplayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 'Kurultay tartışmaları bitti mi?' sorusuna ''81 il başkanımız mayıs kongresindeki tutumlarını sürdüreceklerini açıkladı. Sorunuzun cevabını buradan alabilirsiniz.'' dedi. Kurultayda divan başkanı olacak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, böyle bir görev verilmesinden ötürü onur duyduğunu bildirdi.


(haberler.com)