+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

'15 yaşındaki çocuğuma tehdit telefonları geliyor'

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  '15 yaşındaki çocuğuma tehdit telefonları geliyor' Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  hayallerinde özgür кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  >>мαуıη тαяℓαѕı<<
  Mesajlar
  14.275
  Blog Yazıları
  110
  Tecrübe Puanı
  107375338

  Tanımlı '15 yaşındaki çocuğuma tehdit telefonları geliyor'

  '15 yaşındaki çocuğuma tehdit telefonları geliyor'

  Kayseri'deki yolsuz iddialarını açıkladıktan sonra 15 yaşındaki çocuğuna tehdit telefonları geldiğini açıklayan CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, "Benim çocuğuma tehdit telefonları geliyor. 'Kalk bilmem neyin çocuğu nasıl yatıyorsun yatakta' diye. Neymiş belediye başkanının dosyasını açıklıyormuşum. 15 yaşındaki çocuğumu gece arattırıyorlar" dedi.


  Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, hukuk danışmanı ve aynı zamanda Hacı Ali Hamurcu'nun da avukatı olan Halil İbrahim Yolcu ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Kulkuloğlu, kendisinden önce basın toplantısı düzenleyen AKP'li Kayserili milletvekillerinin iddialarına yanıt verdi.

  'Bozacının şahidi şıracı mı?'
  Kulkuloğlu, isim vermeden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye "kefil" olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yanıt vererek, şöyle dedi: "Devletin en tepesinden Başbakan dururken siyasi olmayan makamın burayla ilgili kefaletleri ile bir anlamda koruma kavgasına ve psikolojisine girdiler. Birileri kalkıp ben kefilim diyor, yahu kardeşim bozacının şahidi sıracı mı? Ortak mısın ki yaptıkları işe kefilim diyorsun? Pay mı alıyorsun ki kefilsin. Adam iddia edilen bir suçtan sorgulanıyor."

  'Hodri meydan'

  AKP Grup Başkanvekili Elitaş ile diğer Kayserili milletvekillerine dokunulmazlıkların kaldırılması için "hodri meydan" diyen Kulkuloğlu, şöyle dedi: "Buradan Elitaş'a, Kayserili milletvekillerine hodri meydan diyorum. Benim dosyalarımı da kendi dosyalarını da Meclis'e yarın sabah AKP'li tüm suç işleyenlerin dosyalarıyla birlikte getirmezlerse namertler. Benim dosya mı da onların dosyalarını da kaldıracağız, varsa yürekleri. Yok öyle yağma."

  'Bir el onlara emir mi verdi?'

  Kendisi hakkında yalan ve yanlış iddia ortaya atıldığına dikkat çeken CHP'li vekil, "Hakaret ediyorlar. Bir el onlara emir mi verdi. Burada niye oturuyorum ben o zaman, nerede Cumhuriyet savcıları, niye almıyorlar beni kardeşim. Gelin bir teklifim var. Özelikle Kayseri ile ilgili olan gizlilik kararı olan Ankara'daki özel yetkili savcılardaki tüm dosyalardaki gizlilik kararını savcılar kaldırsın. Dur bakalım içinden kimler çıkacak? Niye hala iddianameler hazırlanmıyor da bekletiliyor. Yürekleri varsa yapsınlar" dedi.

  'Namertsiniz'

  Kendisi hakkında "Milletvekili olmasaydı hapiste olacaktı" denildiğini ifade eden Kulkuloğlu, "Allah rızası için milletvekili olmadan önce benim için hazırlanmış bir tane savcılık fezlekesi çıkarın. Çıkartmazsanız namertsiniz. Yediğiniz lokma haram" diye konuştu.

  '3 tanesi kaldı'

  "Meclis'te 10 tane fezlekesi var deniyor" diyen Kulkuloğlu, "10 tane fezleke ile ilgili özet. 10 taneden 7 tanesini ödemişim. 3 tanesi kalmış. 2 tanesi hatır çeki. Adam bunların iktidarında batmış, ben de battığım için ödeyememişim. Ödemek için gayret gösteriyorum. Bir tanesi de fabrikam da duran mallarımla takas etmek üzere anlaştığım bir çek. O yüzden fezlekeyi kaldırma, borcu ödeyeyim öyle kaldır demişim" dedi.

  'Bu kadar alçalacaklarını düşünmemiştim'
  Kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialara sert tepki gösteren Kulkuloğlu, "Bu kadar alçalacaklarına ihmal vermemiştim. Ben bu kadar belden aşağıya izah edemedikleri yolsuzlukları kişilerin özellerine girerek borçlu olan insanları dolandırıcı gibi gösterip açıklama yapacaklarını düşünmedim. Bu kadar alçalacaklarına ihtimal vermedim" dedi.

  'Vicdan etmedi'

  "Ben batmış bir işadamıyım milletvekilliğinden önce" diyen Kulkuloğlu, basın toplantısı sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. 'Mustafa Elitaş'a 200 bin lira borcu var' denildiğini hatırlatan Kulkuloğlu, şöyle dedi: "Doğru, 200 bin lira değil. Milletvekili olmadan önce kiracısı olduğum için onu adam bilip binasını kiraladığım için batırıldıktan sonra son yıl kiramı ödeyemedim."

  'Kılıçdaroğlu şahidimdir'

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup başkanvekili döneminde iken konuya şahit olduğunu hatırlatan Kulkuloğlu, şöyle dedi: "Batırılma döneminde. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu bunun şahididir. Aramızı bulmak için grup başkanvekili iken iki kez makam odasına birlikte gittik. Ama vicdan etmedi. 120 bin borcumun 41 bin lirasını ödedim. Fabrikadaki mallarımı haciz ederek diğer mallarımı da hapis hakkı kullanarak büro kısmını tahliye etti, bina kısmını kitledi, anahtarı aldı ama borcu 140 milyar liraya çıkarmıştı. Ben bu kadar borcum yok dedim."

  'Vicdan etmedi'

  250 milyar masraf ettiğini belirterek anlaşmak için teklifte bulunduğunu ifade eden Kulkuloğlu, "Ama vicdan etmedi, kabul etmedi" dedi. Kulkuloğlu, şöyle dedi: "Sonra kabine değişikliği sırasında benim teklifimi kabul etti. Aramızda sözleşme yaptık. Bu arada kendi icra yaptığı malları iki kere satışa çıkardı, KDV'sinİ yatırmadı satış düştü. Satış düşünce benden alacağı kalmadı hukuken, benim borcum var ben inkar etmiyorum. Alacağımızı vereceğimize sayışarak geçtik. Bir ay sonra Elitaş'ın müdürü Emrullah Tellioğlu benim mallarımı benim haberim olmadan kilidi kırdı geceleri taşıyarak 2.5 trilyon liralık malımı haraç mezat sattı."

  '350'ye yakın icra dosyası 70'lere düştü'

  "Ben batmışım. Hakkımda 350'ye yakın icra dosyası oluştu, 70'lere düşürdüm 3 yılda" diyen Kulkuloğlu, bu sırada göz yaşlarına hakim olamadı.

  Belgeleri gösterdi

  Basın toplantısında akan gözyaşlarına hakim olamayan Kulkuloğlu, "İcra müdürlüğünden mallarımın nasıl düşük değerle satıldığını gösteren belgeler" diyerek belgeleri gösterdi.

  'Milletvekili olmadan önce 3 sayfalık malvarlığım vardı'

  Milletvekili olurken verdiği mal beyanının 3 sayfa olduğuna dikkat çeken Kulkuloğlu, "Ben 800 yıllık şeceresi belli, Kayseri'nin en asil ailelerindenim. Onlar siyaseten zenginleşmeden varlığı olan bir ailenin evladıyım. Bugün hepsi icralık malvarlığım. Bana bir tane siyasetçi gösterin malvarlığı siyasete girince azalmış. Yürekleri varsa mal varlıklarını açıklasınlar" diye seslendi.

  '15 yaşındaki çocuğum tehdit telefonları alıyor'

  15 yaşındaki çocuğuna tehdit telefonları geldiğini vurgulayan Kulkuloğlu, gözyaşları içinde "Benim çocuğuma tehdit telefonları geliyor. 'Kalk bilmem neyin çocuğu nasıl yatıyorsun yatakta' diye. Neymiş belediye başkanının dosyasını açıklıyormuşum. 15 yaşındaki çocuğumu gece arattırıyorlar. Savcılıkta karım ve oğlum ifade vermeye gitti" dedi.

  'Kitap yazacağım'

  "Peki ben nasıl batırıldım" diye konuşan Kulkuloğlu, bir kitap yazmaya hazırlandığını ve bu konuyu da daha sonraki günlerde anlatacağını söyledi. "Neymiş ben makam bekliyor muşum" diyen Kulkuloğlu, "Sizin olsun makamınız" diye konuştu.

  'Haysiyet cellatları'

  Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Çin'de olan bir işadamının 20 Ağustos 2007 tarihinde cep telefonuna iki kez mesaj geçtiğini ifade eden Kulkuloğlu, "Ben bir Kayserili birinin Cumhurbaşkanı olmasını engel olmak istemedim. Yoksa hukuki haklarımı biliyorum. Bunlar haysiyet cellatları" diye tepki gösterdi. Kulkuloğlu, sabah saat 06.15'te cep telefonuna gelen mesajı şöyle okudu: "Bugününüzün önemine binaen size dost ve arkadaş olarak mesaj yazma ihtiyacı hissettim. Milletimizi, vatanımızı, Kayserimizi ilgili şahsiyetin güvenilir ve doğru kişi olduğunu yapacağınız işin tarihin olumlu kayıtları içinde kesinlikle yer alacağını Kayseri ve Türkiye kamuoyunun genelinin olumlu karşılayacağını (dikkat edin bu cümlenin altını çiziyorum, hayatıma mal oldu) yapacağınız işin aileniz için belirsizliklere katkı sağlayacak ortam oluşmasına katkı sağlayacağına.' Sen ne istiyorsun benim karımdan çocuğumdan işimden?" "Siyaseten köle misin birilerine" diye tepki gösteren CHP'li vekil, söz konusu kişinin ismini vermezken bir işadamı ve cemaat üyesi olduğunu söyledi.


  'İşkembe-i kübradan sallayanları kovalayacağız'

  CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, seçime kadar belgelerle konuşacağını belirterek, "Oturduğu yerden işkembe-i kübradan sallayan herkesle ilgili çok net belgeler koyacağız. Kaçtıkları yere kadar kovalayacağız" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıltıldığını ileri süren Kulkuloğlu, "Keşke olayı araştırsaydı" dedi. Kulkuloğlu, şöyle dedi: "Kanun yapmak için yetki almak bir grup başkanvekili Devlet Memurları Kanunundan habersiz. Söylediği madde görev değişikliği yapılan devlet memurlarının varsa çocuğunun okulu nakledilecek bunun için 15 gün eski görevinde bulunmaya izin veriyor, imzaya atmaya değil. Lütfen kanunları okuyarak çıksın. Biz belgeleri gösteriyor ve soruyoruz."

  Bilgi Edinme Kanunundan yararlanarak sorular sorduğunu belirten Kulkuloğlu, kendisine gelen yanıtları eleştirerek, "Cevap vermişler. Yaptınız mı değer tespit komisyonu. Olur tarihleri 14 Eylül 2006, evrağın tarihi 14 Eylül 2009."


  (cumhuriyet)

 2. #2
  hayallerinde özgür кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  >>мαуıη тαяℓαѕı<<
  Mesajlar
  14.275
  Blog Yazıları
  110
  Tecrübe Puanı
  107375338

  Tanımlı AK Partili vekiller Kulkuloğlu'nu ağlattı

  AK Partili vekiller Kulkuloğlu'nu ağlattı

  AK Parti Kayseri Milletvekilleri'nin iddialarına cevap vermek için basının karşısına geçen CHP'li Şevki Kulkuloğlu gözyaşlarını tutamadı

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ve diğer Ak Partili Kayseri vekillerin Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki hakkındaki yolsuzluk iddiaları için Kılıçdaroğlu'dan özür beklediklerini açıkladıkları basın toplantısında ağır bir dille eleştirdikleri CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu düzenlediği basın toplantısında gözyaşlarına hakim olamadı.
  Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki hakkında yolsuzluk iddialarını açıklayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'dan özür dilemesini beklediklerini açıklamak için basın açıklaması yapan AK Partili vekiller ağır bir dille CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu'na yüklendiler.
  AK Partili Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, iddiaları gündeme getiren CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu hakkında da suçlamalarda bulundu. Kulkuloğlu'nun yüzlerce çek davasından, yüzlerce alacak davasından icralık durumda olduğunu, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kendisiyle ilgili karşılıksız çek ve dolandırıcılıktan 10 tane fezlekesinin bulunduğunu ifade eden Elitaş şöyle konuştu:
  "Bu şahıs Kayseri'de uçan kuşa borçlu. Markete borçlu, sanayiciye borçlu. İşçiye alın terinin karşılığı ücretinden dolayı borçlu. İşçileriyle ilgili 12 tane davası var. 79 tane icralık dosyası var. Kayseri'deki bütün esnafa, bakkala, herkese borçlu olan bir şahıs Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye görevlileriyle bir iftira kampanyasını başlatıyor. 6 ay önce, bu şahsın örgütsel bir şekilde ihaleye fesat karıştırmaktan yakalanan bir temizlik şirketiyle telefon konuşmasına takıldığına dair tutanaklar var.
  Kırmızı dosyanın mimarı ihalelerde aracılık yapmış. Bu şahsın o temizlik şirketinin yöneticisine güneydeki bir ilimizde ihale bağlamak üzere nasıl belediye başkanıyla irtibat içinde bulunduğunu anlatan ifadeleri tutanaklara düşüyor. Kulkuloğlu İftira belgelerini çantasında taşıyıp, bazı belgeleri karartarak Genel Başkanına yalan söylettiren Sayın Kulkuloğlu bizim muhatabımız değildir. İddianın sahibi Kılıçdaroğlu. Sayın Kılıçdaroğlu herkese 'buyurun hodri meydan televizyona' diyor ya. Sayın Kılıçdaroğlu'na biz de belediye başkanımız adına diyoruz ki 'Hodri meydan hangi televizyona isterseniz. Biz de dosyalarımızla gelelim, siz de dosyalarınızla gelin. Kulkuloğlu bizim muhatabımız değil" dedi.
  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
  Bu açıklamanın ardından hakkındaki iddialarla ilgili mecliste bir basın açıklaması düzen Şevki Kulkuloğlu gözyaşları içerisinde şunları söyledi, "İnsanları dolandırıcı gibi gösterip açıklama yapacaklarını düşünmedim. Bu kadar alçalacaklarını tahmin edemedim. Yandaş buların iktidarında trilyonlarına trilyon katar, milyon dolarlarına milyon dolar katar. En zengin ailelerin arasına girer" diye konuştu.
  Kendisi hakkında “Milletvekili olmasaydı hapiste olacaktı” denildiğini ifade eden Kulkuloğlu, “Allah rızası için milletvekili olmadan önce benim için hazırlanmış bir tane savcılık fezlekesi çıkarın. Çıkartmazsanız namertsiniz. Yediğiniz lokma haram” diye konuştu.
  Basın toplantısında akan gözyaşlarına hakim olamayan Kulkuloğlu, “İcra müdürlüğünden mallarımın nasıl düşük değerle satıldığını gösteren belgeler” diyerek belgeleri gösterdi.

  Milletvekili olurken verdiği mal beyanının 3 sayfa olduğuna dikkat çeken Kulkuloğlu, “Ben 800 yıllık şeceresi belli, Kayseri’nin en asil ailelerindenim. Onlar siyaseten zenginleşmeden varlığı olan bir ailenin evladıyım. Bugün hepsi icralık malvarlığım. Bana bir tane siyasetçi gösterin malvarlığı siyasete girince azalmış. Yürekleri varsa mal varlıklarını açıklasınlar” diye seslendi.

  15 yaşındaki çocuğuna tehdit telefonları geldiğini vurgulayan Kulkuloğlu, gözyaşları içinde “Benim çocuğuma tehdit telefonları geliyor. ‘Kalk bilmem neyin çocuğu nasıl yatıyorsun yatakta’ diye. Neymiş belediye başkanının dosyasını açıklıyormuşum. 15 yaşındaki çocuğumu gece arattırıyorlar. Savcılıkta karım ve oğlum ifade vermeye gitti” dedi.


  (habertürk)


+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Çocuğuma neden okumalıyım ?
  By ĸαяαмέŁ in forum Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-17-2008, 21:42
 2. Çocuğuma Vitamin Gerekli mi?
  By ĸαяαмέŁ in forum Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-12-2008, 20:03
 3. Çocuğuma neden bu kadar öfkeleniyorum?
  By ĸαяαмέŁ in forum Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-11-2008, 20:13
 4. Görüntülü ev telefonları geliyor
  By Mr. NuteLLa in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-25-2008, 00:29
 5. Çocuğuma Allah'ı nasıl anlatabilirim?
  By Mr. NuteLLa in forum Allah (C.C.)
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-17-2008, 22:54

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375