Mobese kameraları da durduramadı - Video


Onlarca mobese kamerasına rağmen büfeye giren şahıs, kasadaki para ve sigaraları alarak kaçtı.

Taksim meydanındaki onlarca mobese kamerasına rağmengazetevetekelürünlerinin satıldığı büfeye giren şahıs, kasadaki para ve sigaraları alarak kayıplara karıştı. Girdiği yerden güçlükle çıkan hırsız, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Polis, kimliği belirlenen zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

Hırsızlık, gece geç saatlerde Taksim meydanında gazete, dergi ve tekel ürünlerinin satıldığı büfede meydana geldi. Önce büfe önünde bir keşif yapan hırsızlık zanlısı, daha sonra meydanda devam eden restorasyon çalışmalarından da istifade ederek büfenin yan tarafından cam ve paneli kırarak içeri girdi. Büfenin içindeki kamerayı fark etmeyen şahıs, önce çekmecede bulunan ve yaklaşık 1000 lira değerindeki bozuk paraları aldı. Ardından sigaralara yönelen hırsız, yaklaşık bin 500 TL değerinde sigarayı alarak güçlükle girebildiği aralıktan yine güçlükle dışarı çıkarak kayıplara karıştı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN..

Sabah geldiğinde içeriyi dağınık bir halde bulan büfe sahibi Yusuf Gültekçe, kamera kayıtlarını izlediklerinde olup biteni anladıklarını söyledi. Görüntülerden, büfeye giren hırsızı tanıdıklarını belirten Gültekçe, "Biz ona yeri geldi ekmek verdik, su verdik hatta hasta oldu ilaçlarını aldık. Ondan böyle bir şey beklemiyorduk." şeklinde konuştu.

Polis, görüntüler ışığında kimliği tespit edilen hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.
CİHAN