Ölümüne yarış - Video


Edirne'de yıkılan eski bir binanın ahşap kısımlarını almak için birbirleriyle yarıştılar.
Çevik kuvvet polisinin geniş güvenlik önlemi aldığı yıkım sırasında, binanın dibine kadar yaklaşan kadınlar, ölümle burun buruna geldi.

Edirne'nin Kıyık semtinde, eski bir bina iş makineleriyle yıkıldı. Kıyık Caddesi'ndeki yıkım sırasında binanın etrafına güvenlik şeridi çekildi. Yıkımı duyan Roman vatandaşlar ise bölgeye akın etti. Güvenlik şeridini aşan Romanlar, yıkılan binanın tahtalarını toplamaya başladı. Çok sayıda Roman, iş makineleriyle gerçekleştirilen yıkım sırasında canlarını tehlikeye atarak tahta topladı. Yıkım devam ederken binanın dibine kadar yaklaşan kadınlar, düşen parçalar nedeniyle ölümle burun buruna geldi. Tahtalardan toplamaya çalışırken ölümle burun buruna gelen Recai İspir adlı bir vatandaş, evlerinde yakmak için tahtaları topladıklarını belirterek, "Başka çaremiz yok ki. Evlerde odun ve kömür ihtiyacımız var. Fakirliğin gözü kör olsun. Toplayacağız şimdi. Sadece biz değil, kaç kişi öyle yapıyor. Devlet babada bu sene kömür vermedi" dedi.


Roman vatandaşlarının bu talanıyla mücadele edemeyen müteahhit ise çareyi polise başvurmakta buldu. Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda Çevik Kuvvet polisi yıkımın yapıldığı bölgeye sevk edildi. Binanın etrafından polis tarafından güçlükle uzaklaştırılan Roman vatandaşları, daha sonra yıkımın sona ermesini bekledi. Yıkım sona erip, iş makinesi durunca yüzlerce Roman yıkılan binadan ortaya çıkan tahta ve demir parçalarını toplamaya başladı. İlginç görüntülerin yaşandığı yıkımda, Kıyık Caddesi'nde trafik bir süreliğine aksadı. Kıyık sakinleri, Roman vatandaşların yakacak telaşını meraklı gözlerle izledi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN..

İHA