Münevver Karabulut cinayeti'nde 'Salı'nın Sırrı'

21 Aralık 2010 Salı, 16:31 KİTAP

Gazeteci Mustafa Şekeroğlu, Türkiye'nin en çok konuştuğu "Münevver Karabulut" cinayetini kitap haline getirdi. Destek Yayınlarından çıkan kitap da Münevver karabulut cinayetinin karanlıkta kalan sırları açığa çıkıyor. Okuyanları ve duyanları hayret içinde bırakacak ayrınıtlarda Münevver aylar önce öldürüleceği günü Cem'le konuşuyor. Tüm iddiaların cevabının verildiği "Salı'nın Sırrı" adlı kitap da Münevver'in Cem'in ilk çıkma teklifini kabul etmediği görülüyor. Cem, kendisiyle çıkma teklifini kabul etmeyen Münevver'e karşı çok kızdığı ve daha sonra birbirlerine ikinci bir şans vererek çıkmaya başladıkları ortaya çıkıyor.

Foto Galeri: Münevver Karabulut cinayetinde 'Salı'nın Sırrı'
Salı'da bir şey var
3 Mart 2009 günü Cem G. tarafından önce bıçaklanıp ardından testereyle başı kesilerek gitar kutusuna, gövdesi bavula konularak, Etiler'de çöp konteynırına atılan Münevver Karabulut 'un cinayeti ile ilgili geniş ele alınan bilgilerde çarpıcı iddialar göze çarpıyor. Münevver , aylar önce öldürüleceği "Salı" günü için söyledikleri sözler, hayret verici. "Salı"nın Sırrı" adlı kitabın ayrınıtlarında Salı günlerinin Münevver için ortaya çıkan önemi dikkat çekici. Münevver, Cem'le ilk Salı günü tanışmış, ilk Salı günü yemege çıkmış ve Salı gününü farkederek Cem'e "Salı da bir şey var hee? Seninle Salı günü buluştuk. 3 hafta sonra Salı günü yemeğe çıktık. Yine Salı günü bir kere buluşmuştuk. Bugün Salı yine beraberdik. Salı günü çıkmaya başladık" diyor. Cem'de buna karşılık " He he =) biliyorum canım. Fark etmiştim bunu daha önceden" diyor. Salı gününe dikkat çeken Münevver , bu konuşmadan aylar sonra Salı günü öldürüldü.
Bu akıllara durgunluk veren bir olaydı. Münevver Salı günlerinde bir şey olduğunu söylüyordu. Ve 82 gün sonra bir Salı günü, 3 Mart 2009 tarihinde öldürüldü. Konuşmalardan Cem G.'nin de tüm bunların Salı günlerinde olmasını fark ettiği anlaşılıyor. Peki, bu Salı gününü fark eden Cem G., cinayeti planlı düşünmüşse Salı gününü özelikle mi seçmişti acaba? Savcılık Cem G.'ye sorgusunda ‘Salı gününün önemi nedir ve sizin için bir anlam taşıyor mu?' sorusunu hiç sormadı. Oysa ‘Salı'nın Sırrı' Münevver'in ölümüne neden olmuştu.
Münevver kaçtı , Cem bıçakla kovaladı

Kitap da Cem G.'nin cinayeti neredeve nasıl işlediğide açıklığa kavuşuyor. Cem, savcılığa verdiği ifadesinde "Olay mutfakta oldu. Açıkçası bütün olaylar mutfakta gerçekleşti" diyerek kaç kez bıçakladığını hatırlamadığını söyledi. Cem G.'nin ifadesinin ardından cinayetin gerçekleştiği yerlerde net bir şekilde belirlenmişti. Fakat Cem G.'nin dediği gibi bütün olay mutfakta geçmemişti. Polisin yaptığı incelemede tespit edilen kan lekelerine göre, olay mutfakta başlayıp aynı katta bulunan oturma odasında bitmişti. Cem'in ifadelerinden sonra olay şöyle gerçekleştiği ortaya çıkıyordu.
Cem Münevver'le ilk mutfakta tartıştı ve bıçakladı. Münevver, kendisine bıçakla saldıran Cem'den kurtulmak için o katta bulunan oturma odasına kaçtı. Cem, Münevver'i kovalayarak elindeki bıçakla oturma odasında saldırmaya devam etti. Münevver bıçak darbelerinden kurtulmak için Cem'le boğuştu. Boğuşurken de takma tırnakları sökülerek bu odanın içine düştü. Münevver kanlar içinde odaya yığılırken Cem, tüm olayı burada gerçekleştirdi. Mutfakta sadece 2 kan lekesi bulunmuştu ama oturma odası adeta kanla yıkanmıştı.


stargazete