Fuhuşta son nokta!

Bir diskoteğe baskın yapan polisler öyle bir şey ile karşılaştılar ki...


Fuhuş sektörü sınır tanımaz hale geldi. Aksaray’da bir diskoteğe düzenlenen fuhuş baskınında 40 kadın gözaltına alındı. Muayeneye götürülen kadınlardan ikisinin Venezuellalı transeksüel olduğu ortaya çıktı.Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekiplerinin fuhuş baskınları son zamanlarda şaşırtıcı sonuçlar yaşanmasına neden oluyor. Ekiplerin yaptıkları son baskında İstanbul’da fuhşun hangi noktalara geldiğini ortaya çıktı. Fatih Aksaray’da bir diskotekte fuhuşa aracılık yapıldığı ihbarını alan Ahlak ve Kumar Büro Amirliği’ne bağlı ekipler önceki gece harekete geçti. 2 sivil polis taksiyle müşteri gibi diskoteğe gitti. Garsona 20 lira bahşiş veren sivil polisler, dans eden 2 kadını gözlerine kestirdi ve garsonlarda masalarına getirmesini istedi.

PAZARLIKLA KİŞİ BAŞI 250 TL
Masaya gelen kadınlar iki sivil polisten 250’şer lira istedi. Polislerle kadırlar arasında yapılan pazarlık sonucunda 200 liraya anlaşıldı. Anlaşma sağlanması üzerine sivil polisler dışarıda bekleyen meslektaşlarına “Noel geliyor. Hazırlıklar tamam. Tek eksik sizsiniz” parolasıyla baskının startını verdi. Yapılan baskında masalarının altına ve mutfağa saklanan 30’u Türk vatandaşı 40 kadın ile mekanın işletme müdürünün de aralarında bulunduğu 10 çalışan gözaltına alındı. Mekandan çıkartılarak minibüslere bindirilen kadınlar ile çalışanlar Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Burada muayene edilen iki Venezüellalı, transseksüel çıktı. Jose Manuel Rondon Hernandez ile Orlando Del Valle Vindes Ramos adlı erkekten dönmeler, rahat tavırlarıyla dikkat çekti, yüzlerini bile gizlemedi. Bazı kadınlar ise feryat ederek ağladı.

EVLENİP TÜRK OLMUŞLAR
İşlemleri yapılan Türk vatandaşlığına geçen kadınların İstanbul, Mardin, Malatya, Sivas, Samsun, Antalya ve Edirne gibi illerden nüfusa kayıtlı olduğu tespit edildi. Kadınların anlaşmalı evlilik yaparak Türk vatandaşlığına geçtikleri tespit edildi. Son bir ayda yakalanan ve Türk vatandaşı olmayan kadınlardan 90’ının sınır dışı edildiği de açıklandı.


(habertürk)