Böyle tatbikat görülmedi - Video(tıklayın)


Tatbikatta göstericilerin de polis olması nedeniyle ilginç görüntüler yaşandı.
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polisler, toplumsal olaylara karşı hazırlıklı olduklarını yapılan tatbikatta gösterdi.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen tatbikat, İstasyon Meydanında yapıldı. Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik ve müdür yardımcılarının da izlediği tatbikatta, çevik kuvvet ekipleri, yaşanabilecek olaylar karşında nasıl davranmaları gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi.

Gerçeği aratmayan tatbikatta; sis bombası, biber gazı, taş, sopa ve joplar havada uçuştu. Tatbikat göstericilerin halay çektikten sonra sloganlar eşliğinde polise patlayıcı maddeler atmasıyla başladı. Slogan atan grubu ilk olarak dağılmaları konusunda uyaran Çevik Kuvvet ekipleri daha sonra olay yerinden dağılmayan göstericilere panzer eşliğinde müdahale etti.


Göstericilerin etkisiz hale getirildiği tatbikatta, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, Çevik Kuvvet ekiplerini tatbikatta sergiledikleri üstün gayretten dolayı tebrik etti.

Tatbikatta göstericilerin de polis olması nedeniyle ilginç görüntüler yaşandı. Tatbikatın başarılı bir şekilde geçmesinden dolayı göstericilerle çevik kuvvet ekipleri birbirlerine sarılarak birbirlerini kutladı.

Başarılı bir şekilde sona eren tatbikat sonrası bir açıklama yapan Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, "Çevik kuvvet ekiplerimiz, asayiş olaylarının yanı sıra toplumsal olaylarda da görev almaktadırlar. Erzurum halkının güvenliği için ekiplerimizin yaptığı bu tatbikatta amaç, personelimizin yaşanabilecek herhangi bir toplumsal olaya karşı hazır halde bulunmasıdır. Tabii ki bizler bu tür olayların olmasını istemiyoruz. Ancak yaşanırsa da ekiplerimiz hazır durumdadır" şeklinde konuştu.

İHA