Soruşturmada skandal!

34 şüphelinin tutukluluk hallerine yapılan itirazları, adı aynı soruşturmada geçen mahkeme başkanı karar verecek!
İş adamları ve sanatçıların da ifade verdiği sahte silah ruhsatı soruşturması kapsamında tutuklanan 34 şüpheliye ilişkin soruşturmada bir skandala imza atıldı. Tutuklanan 34 şüphelinin tutukluluk hallerine yaptıkları itirazları, adı aynı soruşturmada geçen ve söz konusu çetenin liderine yakın olduğu belirlenen mahkeme başkanı karara bağlayacak.
YASEMİN GÜNERİ'NİN ÖZEL HABERİ
Aralarında iş ve sanat dünyasından ünlü isimlerin de olduğu yaklaşık bin kişiye sahte belgelerle silah ruhsatı verdiler.. İki yıl boyunca polis tarafı da takip edilip nihayetinde geçtiğimiz günlerde bir operasyonla yakalandılar. Fakat örgütle ilgili soruşturmada skandal bir gelişme yaşandı.
Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kemal Gül'ün yürüttüğü soruşturmada, aralarında bir emniyet amirinin de bulunduğu 34 şüpheli tutuklandı.
Ruhsat çetesinin lideri Okan A. ile yakın ilişkisi olduğu tesbit edilen Büyükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi Başkanın adı da soruşturmaya dahil edildi.
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, Mahkeme Başkanı İ.K. Hakkında açılna dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Mahkeme Başkanı hakkında da soruşturma başlatıldı.
Soruşturma devam ederken, tutuklanan 34 kişinin avukatları müvekkillerinin tutukluluk hallerine itiraz başvurusu yaptılar.
Skandal işte bu şamada patlak verdi. Çünkü, itirazlarla ilgili son kararı, adı soruşturmaya karışan Mahkeme Başkanı verecek. Soruşturmayı yürüten Savcı Gül, dosyayı mahkeme başkanına hala göndermedi, bu nedenle sanık avukatlarının savcı hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıkları ögrenildi.
Mahkeme başkanının da savcıdan yazılı olarak tutukluluğa yapılan itirazları kendisine göndermesini istediği de gelen bilgiler arasında.
Şimdi tüm gözler, dosyanın adı aynı soruşturmaya karışan mahkeme başkanına gönderilip gönderilmeyeceğine çevrildi.


(habertürk)