Memleketinde okul açtı - Foto


Bülent Arınç, bir süre önce Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'ye ''Hayırlı olsun'' ziyaretinde bulundu.İlgili Foto Galeri

Haberin fotoğraf galerisine gitmek için tıklayınız.
Prof. Dr. Pakdemirli'nin genç bir yaşta rektör olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını belirten Bakan Arınç, Pakdemirli'nin başarılı olacağına inandığını, 1992 yılında kurulan üniversitenin yeni yönetimiyle bugünkünden çok daha iyi noktaya gelmesini temenni etti.

Üniversitenin bütçesinin birkaç gün önce çıktığını ve 115 milyon lira civarında olduğunu kaydeden Arınç, ''İhtiyaç olursa yine takviye ederiz inşallah'' dedi.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ise Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı üniversitelerinde ağırlamaktan büyük şeref duyduklarını söyledi. Üniversiteyi geliştirip daha ileri bir noktaya taşımak istediklerini dile getiren Pakdemirli, ''Üniversiteler yarışında öne geçmek istiyoruz'' dedi.

Bu arada ziyaret öncesinde rektörlük binası arkasındaki erkek öğrenci yurdundaki bazı öğrencilerle Rektör Prof. Dr. Pakdemirli arasında sözlü tartışma yaşandı. Öğrencilere, ''Cumhuriyeti savunacaksam ben savunurum, ben burada rektörüm'' diyen Pakdemirli, siyasi slogan atılması halinde öğrencilerin kimliklerinin toplanacağını ve üniversiteden atılacağını söyledi.

AA