CHP'yi sarsan iddia - Video(tıklayın)


CHP'de ÇYDD iddianamesiyle ortaya çıkarılan ayrıntıların şoku yaşanıyor.

CHP eski Genel BaşkanıDeniz Baykalistifa konuşmasında kritik bir cümle kullanmıştı. Bu vedanın ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği iddianamesiyle ortaya çıkan 2008 yılına ait telefon konuşmaları ise şok etti. ÇYDD'nin vefat eden eski Başkanı Türkan Saylan Prof. Dr. K.M ile konuşuyor. Saylan Özal'ın ölümünü hatırlatarak Baykal'a gönderme yapıyor.

2008 yılına ait o konuşmalar en çok Meclis'te "Türkan Saylan'a üstün hizmet madalyası verilsin" teklifinde bulunanCHPİzmir Milletvekili Canan Arıtman'ı yaraladı. Sadece Arıtman değil Baykal'ın yakın çalışma arkadaşları da şaşkınlık içinde.

Samanyolu Haber'e konuşan CHPİstanbulMilletvekili Mehmet Sevigen, konuşmaların siyasete dizayn projesi olduğunu düşünüyor.


"Bu şok konuşmalar Baykal'ın görevden ayrılışı ile mı ilgili?" En kritik soru da bu aslında. Baykal döneminin MYK üyesi Savcı Sayan, ortaya çıkan telefon konuşmalarının, Baykal'ın gidişiyle bağlantılı olduğunu düşünüyor.

Son dönemlerde CHP'de yaşanan gelişmeler ise akıllarda soru işareti bıraktı. Peki proje gerçekleşti mi? Baykal'ın görevden ayrılmasına sebep olan aktörler bulunursa herşey açığa çıkmış olacak.

samanyoluhaber