NT Mağazaları 5 yeni şube açtı


Kitap, kırtasiye ve teknoloji ürünleri satışı yapan NT Mağazaları tarafından 5 yeni şube açıldı.

NT Mağazaları, Olimpa AVM, Torium AVM, Starcity AVM, Via Port AVM ve Giresun Cadde şubelerinin hizmete başlaması nedeniyle açılış tören düzenledi.

Pendik'te bulunan Via Port AVM Şubesinde düzenlenen açılış töreninde konuşan NT Mağazaları Genel Müdürü Şeref Zekai Kolak, kitabın ruhun, gönlün gıdası olduğunu, her mahalledekitapokuma evleri ve NT şubesi olmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Sekiz ülkede bin çalışan ile 119 şubede hizmet vermeye devam ettiklerini ifade eden Kolak, şunları söyledi:

''2 ay sonra Kuzey Irak Erbil'de 120. mağazamızı açmayı planlıyoruz. Türkiye'de cehaletle savaşan başta Cumhurbaşkanımız ve milli eğitim kurumlarımız olmak üzere, ne yapıyorlarsa onu yapmaya gayret ediyoruz. Mağazalarımız insanımıza okumayı sevdirme, okuma alışkanlıklarını kazandırmanın yanında, aynı zamanda eğitimin de en büyük destekçisi. Çünkü şu anda NT mağazaları, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde, Milli Eğitim müfredatıyla uyumlu, kazanım merkezli oyunlar, kampanyalarla eğitime büyük destek vermeye çalışıyor. Dolayısıyla gerek öğretmenlerin, gerekse anne babaların çocuklarını yetiştirirken ikinci adresleri NT olacak.''

Kolak, 119 mağazada çocuk gelişimi konusunda eğitim almış uzmanlar bulundurduklarını, uzmanları sürekli eğitimden geçirdiklerini bildirdi.

''Kitaplı Oyun Kulübü'' projesinin 1 Ocaktan itibaren çalışmalarına başlanacağını anlatan Kolak, ''Çocuklar için oyun çok önemlidir. Bu kadar önemsedikleri için, kulübün merkezine oyunu oturttuk. Çocuklarımızın yetişmesi adına hangi oyunlar gerekiyorsa onları tespit edeceğiz. Ancak bu oyunlar bizi kitaba ulaştıracak. Çocuklarımızdaki kitap sevgisini, okuma alışkanlığını arttırmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımız yurt dışındaki mağazalarımızda da devam ediyor'' diye konuştu.

Mağazadaki bütün ürünlerin bir heyet tarafından kontrol edildiğini dile getiren Kolak, insan psikolojisine dikkat edildiğini, eğitime faydası olmayan ürünleri satmadıklarını vurguladı.

Kolak, NT Mağazalarının güvenle alış veriş yapılabilen yerler olduğunu, bu yönüyle de Türkiye'nin önde gelen mağazalarından biri olduğunu bildirdi.

Türkiye'de gündemin hep okuma olmasını arzu ettiklerini aktaran Kolak, NT Mağazalarının Guinnes Rekorlar Kitabına girdiğini, aynı anda 15 bin kişinin kitap okuduğunu ifade etti.

İlerleyen günlerde NT Mağazalarının okuma ve okuma sevgisi sloganlarının yanında çok yer alacağını, NT uzmanları tarafından büyük kitlelere okuma seminerleri verildiğini anlatan Kolak, ''Bu çalışmaları daha da genişletip, gelişen Türkiye'nin, modern Türkiye'nin daha ileriye gitmesi için sürekli destek olacağız'' dedi.

Pendik Kaymakamı Cafer Odabaşı da NT Mağazalarının uluslar arası düzeyde ve Türkiye'de olduğu gibi Pendik'te de kitap, kültür ve düşünce hayatına önemli katkılar sağlayacağına inandığını kaydetti.

Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ise NT grubunun Pendik merkezinde de bir mağazası bulunduğunu, bu alış veriş merkezine de bir şube açılmasının çok doğru bir tercih olduğunu söyledi.

Buranın ilçenin, İstanbul'un ve Türkiye'nin alış veriş hayatı açısından en değerli markalarından biri olduğunu dile getiren Şahin, ''Buranın içerisinde gündelik hayatımızda bizi çok meşgul eden alış veriş dışında kültür hayatımıza katkı sağlayacak yapıların olması da, buranın sadece bir alış veriş merkezinden öte bir yaşam, bir araya gelme, bir toparlanma merkezi olması açısından hayırlı bir hizmet. Bu imkanı sağlayanlara teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından simgesel olarak 5 yeni mağazanın açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra açılışa katılan yazar Mehmet Baransu, Ergün Yıldırım, Erol Ergün, Eyüp Özdemir, Erdal Şen ve İhsan Atasoy, okurları için kitaplarını imzaladılar.


AA