Böyle ilan-ı aşk görülmedi!

"Tek bir beni için Ankara'yı Paris'i feda ederim" dedi ve dehşet saçtı


Sevdiği kız için bir binanın dördüncü katına çıkıp pankart astıktan sonra kurusıkı tabancasıyla ateş eden genç mühendis, polis ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çabası sonucu ikna edilerek gözaltına alındı. Adının Cihad Mertoğlu olduğu öğrenilen 26 yaşındaki gencin Mardin'in Midyat ilçesindeki sevdiği kızdan karşılık alamadığı için eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

Merkez Nilüfer İlçesi Görükle Mahallesi Dumlupınar Caddesi üzerinde bulunan beş katlı bir apartmanın dördüncü katındaki balkondan maskeli bir kişinin ateş ettiğini gören vatandaşlar durumu polise haber verdi.

Boş binanın dördüncü katına üzerinde "O Süryani güzeli kalbimi fetheder. Tek bir siyah beni için Ankara ve Paris'i feda ederim" yazılı pankartı asan maskeli genci ikna etmek için bölgedeki polis ekipleri seferber oldu. Adının Cihad Mertoğlu olduğu elektronik mühendisi genci ikna etmek isteyen polislerin çabaları sonuçsuz kaldı.

Yan daireye çıkan polisler balkondan konuşmaya çalıştıkları Mertoğlu'nun ateş etmeye devam etmesi üzerine binaya Özel Harekat Ekipleri çağırıldı. Polisin uzun uğraşları sonucu elindeki silahı bırakıp teslim olan genç adam gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Mertoğlu'nun Mardin'in Midyat İlçesi'nde yaşayan kız arkadaşına sesini duyurmak isted

iği için eylemi planladığı ve elindeki silahın kurusıkı olduğu öğrenildi.

(habertürk)