Komutandan şaşırtan cevap ! - Foto


Askerin ölüm nedeniyle ilgili soru sormasına Jandarma Komutanı'ndan çok ilginç cevap geldi.

İlgili Foto Galeri

Haberin fotoğraf galerisine gitmek için tıklayınız.
Adıyaman'da görev yaptığıAtatürkBarajı'nda silahla vurularak ölen komando er Cüneyt Kızılarslan (20) için Adana'da tören düzenlendi.

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığına bağlı Baraj Komando Birliğinde görev yaparken Atatürk Barajında silahla vurularak yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan Kızılarslan'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi Sabancı Merkez Camisine getirildi. Bu sırada baba ****** anne Kadem ile kız kardeşleri Fatma ile Cennet Kızılarslan, gözyaşlarına hakim olamadı.

AdanaValisi İlhan Atış, CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Eröz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve diğer ilgililer, aileye başsağlığı dileğinde bulundu.

Korgeneral Eröz'ün bir süre sohbet ettiği baba Halil Kızılarslan, oğlunun ölümüyle ilgili tam olarak bilgilendirilmediklerini belirterek, ''Şehidimizin cenazesini bile bize göstermiyorlar'' dedi.

Adana Müftüsü İsmail Canbolat'ın kıldırdığı namazının ardından cenaze
geniş güvenlik önlemleri altında top arabasına konuldu.

Kızılarslan'ın yakınları, tabutun etrafında el ele tutuşan çevik kuvvet ekipleri tarafından güvenlik koridoru oluşturulmasına da tepki gösterdi.

Öte yandan, basın mensuplarının Kızılarslan'ın ölüm nedeniyle ilgili soru sorması üzerine, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta, ''Ölümüyle ilgili kafasında çelişki olanların, kendilerinde çelişkiler var'' dedi. Vali Atış ise, ''Askerimiz şehit olmuştur. Ölüm nedenini bilemiyoruz'' diye konuştu.

Cenaze, daha sonra toprağa verilmek üzere Kozan ilçesine gönderildi.

Bu arada, cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı, İçişleri BakanıBeşir Atalayve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da çelenk gönderdiği görüldü.

Teskere almasına 5 ay kaldığı öğrenilen komando er Cüneyt Kızılarslan, görev yaptığı Atatürk Barajı'nda silahla vurulmuş, Bozova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kızılarslan, kurtarılamamıştı. Cüneyt Kızılarslan'ın cenazesi, otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.

samanyoluhaber