CHP'li vekilden gençlere içkili servis


CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Kocaeli'ne bağlı, CHP Başiskele Gençlik Kolları'nda görev yapan gençleri Bahçecik'te bulunan evinde ağırladı. Ancak bu ağırlama bildik milletvekili ağırlamasından farklı oldu.CHP'li vekil Hikmet Erenkaya, evinde yemek verdiği gençlerin masasına bol miktarda alkollü içecek koyarak büyük bir skandala imza attı. Koliler halinde getirilen alkollü içecekler, sözde toplantıda su gibi içildi. Günün sonunda masalardaki boş içki şişeleri ise dikkat çekti.

İÇKİ SERVİSİ YAPTIĞI GENÇLER PARTİLERİNİN TEMEL TAŞIYMIŞ!
Kocaeli'ne bağlı Yuvacık, Kullar ve Bahçecik bölgelerinden çok sayıda CHP'li gence içki servisi yapan Erenkaya, gençlerin CHP'nin temel taşı olduğunu iddia etti. İçkili masada konuşurken gençlere önem verdiği iddiasında da bulunan Erenkaya, 2011 seçimlerinde gençlerle birlikte iktidara geleceklerini ileri sürdü. Gençlerin sorunları konusunda da açıklamalarda bulunan CHP'li vekil, günümüz Türkiye'sinde işsizliğin en büyük sorun olduğunu iddia etti.

CHP'Lİ ERENKAYA: GAYET DOĞAL BİR ŞEY, NE VAR BUNDA!
Konuyla ilgili ulaştığımız CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, kendileri için bu tür ortamların çok normal olduğunu söyledi. Erenkaya, “Bu gençler partimizin gençlik kollarında görev yapan arkadaşlar. Kendi evimizin bahçesinde onlarla oturdum, sohbet ettim. Arkadaşlarla Türkiye'nin konularını ve parti çalışmalarımızı değerlendirdik. Bundan sonra ne yapmamız gerektiğini tartıştık. Orası özel bir ev. Evin bahçesinde içkili sofra olabilir, gayet doğaldır. Masaya alkol konulmasında bir şey yok” diyerek kendini savundu.

EMRE ÇAKIR/YENİ AKİT