Adanalı talihli aranıyor!

Henüz biletin hangi bayiden satıldığı bilinmiyor


Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin dörtte birinin çıktığı Adana'da herkes talihlinin kim olduğunu merak ederken, Adana Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, henüz biletin hangi bayiden satıldığını bilmediklerini, pazartesi günü bilgisayar kayıtlarından öğreneceklerini söyledi.

Adana Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, yeni yılda "büyük ikramiyenin" kendilerine çıkması için toplu halde yaptıkları duanın kabul olduğu söyledi. Her yıl yaptıkları duanın ardından önce 2007 yılında Yılbaşı Özel Çekilişi'nde büyük ikramiyeyi kazanan Adana'nın, bu yıl bir kez daha büyük ikramiyenin ortakları arasına girmesi sevince yol açtı. 2007 yılının Adanalı talihlisi 20 milyon lira kazanırken; 2010 yılındaki talihli 8 milyon 750 bin lira kazandı.

Devlet kuşunun Adana'ya konacağının içine doğduğunu ve bu hissini arkadaşlarıyla paylaştığını söyleyen Karakuş, yılbaşı özel çekilişinde Adana'da 15 milyon liralık bilet satıldığını, bunun 8 milyon 750 bin lirasının Adana'ya geri dönmesinin kendilerini çok sevindirdiğini ifade ederek, "Her yıl büyük ikramiye çıksın diye toplu halde duaya çıkıyoruz. 2007 yılındaki 20 milyon liralık ikramiye Adana'ya çıktı. Şimdi de 35 milyon liranın dörtte birinin Adana'ya çıkması bizi mutlu etti. Bayiler olarak sanki kendimize çıkmış gibi sevindik. Satışlarımız canlanıyor. İkramiye konusunda Adana şanslı iller arasında. Normal çekilişlerde de büyük ikramiyeler çıkıyor" diye konuştu.

Büyük ikramiyenin çıkması ile birlikte Adana'daki bilet satışlarında artış olacağını vurgulayan Karakuş, "Şu anda biletin hangi bayiimiz tarafından satıldığını bilmiyoruz. Bayiimizin kimliği pazartesi günü bilgisayar kayıtlarından öğreneceğiz. Umarım büyük ikramiye layık olduğu kişiye çıkmıştır ve en iyi şekilde değerlendirir" dedi.


(habertürk)