Boğaz'da bir günde iki ceset

Sabah saatlerinde Zeytinburnu'da öğle saatlerinde de Beşiktaş'ta da birer ceset bulundu


İstanbul Boğaz'ı sabah saatlerinden itibaren garip bir trafiğe ev sahipliği yaptı. Sabah saatlerinde yürüyüş yapan vatandaşlar kayalıklara vurmuş bir erkek cesedi bulurken, öğleden snra ise Beşiktaş Kuruçeşme sahilinde bir başka ceset bulundu.
Zeytinburnu sahilinde gezerken kayalıklar üzerinde bir ceset gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine gelen Deniz Polisi ve itfaiye ekipleri kayalıklardaki cesedi sahile çıkardı.
Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin yaklaşık 15 gündür denizde olduğu ve dalgalarla birlikte kayalıklara sürüklendiği tahmin ediliyor. Çürümeye yüz tutan cesedin tanınmayacak hale geldiği görüldü. Yapılan incelemelerin ardından ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Beşiktaş Kuruçeşme'de de Suada'ya gitmek üzere kullanılan iskelenin yakınında ceset gören vatandaşlar, polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, cesedin denizden çıkarılması için deniz polisinden yardım istedi. Deniz polisi tarafından kıyıya çıkarılan cesedin üzerinden kimlik çıkmadı. Polis tarafından yapılan incelemede, cesedin 35-40 yaşlarında bir erkeğe ait olduğu anlaşıldı.
Görgü şahitleri denize gördükleri cesedi çöpe benzettiklerini belirterek, "Ceset olduğunu fark edince polise haber verdik ve kıyıya çıkarılmasını sağladık" dedi.


(habertürk)