MHP'li başkan konuşturmadı!


Fethiye Belediyesi'de yapılan yılın ilk meclis toplantısında kriz yaşandı....

Muğla'nın Fethiye Belediyesi'nin yılın ilk meclis toplantısı, Belediye Başkanı ile AK Partili meclis üyesi arasında yaşanan gerginliğe sahne oldu. Başkan Behçet Saatcı, gündem dışı söz almak isteyenAK PartiGrup Sözcüsü Selahattin Kayaman'ı "Ya gidin İçişleri Bakanı'na şikayet edin ya da basın toplantısı yapın." sözleriyle eleştirdi.

Fethiye Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısı, belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi. 11 maddelik gündemle toplanan 2011 yılının ilk meclisi gergin başladı. Önceki mecliste verdiği bir önergenin kabul edilmemesi nedeniyle söz isteyen AK Parti Grup Sözcüsü Selahattin Kayaman, talebi kabul edilmeyince itiraz etti. Kayaman, kamuoyunun bilgilendirilmesinin engellendiğini belirterek itirazlarını sürdürünce MHP'li Başkan Behçet Saatcı, devreye girdi ve kendisinden düzeni bozmamasını istedi. Kayaman'dan yerine oturmasını isteyen Saatcı, "Sizi uyarıyorum. Size konuşma hakkı vermem benim inisiyatifimde. Oturun yerinize size söz vermedim. Gidersiniz en iyi yaptığınız şeyi yapar, beni şikayet edersiniz. Ya da çıkar basın toplantısı düzenler derdinizi anlatırsınız." dedi.

Bunun üzerine Selahattin Kayaman yerine oturarak konuşma ısrarından vazgeçti. Kısa süreli tartışmanın ardından 2011 yılının ilk meclis toplantısında yapılan görüşmelerde 2001 yılında meclisin her ayın ilk mesai günü toplanmasına ve Ağustos ayını izinli sayılmasına karar verildi. Fethiye Belediye Meclisi Denetim Komisyonu ve Turizm Komisyonlarına üye seçilmesiyle devam eden toplantıda belediyeye sözleşmeli personel alınmasına da izin verildi.

AK PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Meclis toplantısının sona ermesinin ardından Selahattin Kayaman, AK Parti ilçe teşkilatında bir basın toplantısı düzenledi.

AK Partili Belediye Meclis Üyeleri adına konuştuğunu belirten Selahattin Kayaman, Fethiye Belediyesi'nin Çırpı bölgesinde bulunan katı atık arıtma tesisi için belde belediyelerden fazla ücret aldığını iddia etti. Fethiye Belediyesi'nin buna rağmen kendisinin hiçbir ücret ödemediğinin altını çizen Kayaman, konunun düzeltilmesi ve belde belediyelerin mağduriyetinin giderilmesi için çalıştıklarını, ancak Fethiye Belediyesi'nin dilekçelerine cevap vermediğini anlattı.

Kayaman, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın kendilerine para gönderilmediği, önlerinin açılmadığı gibi konuşmalarına katılmadığını söyledi. Kayaman "Başkan projelerinin AK Parti iktidarınca kasıtlı bir şekilde engellendiğini defalarca kez tekrar etmektedir. 12 yıla yakın belediye başkanlığı görevini yürüten Saatcı, 8 yıldır iktidarda olan AK Parti'in partizan davranmadığını bilmesi gerekir. Ayrıca devletin İller Bankası aracılığıyla gönderdiği katkı paylarını kesintisiz almaktadır. Bu 2009 yılında 10 milyon liradır. Yani bütçenin dörtte biridir." ifadelerini kullandı.

Selahattin Kayaman, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı hakkında İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma izni verdiğini belirterek, Debboy, Aquapark, Başaran İş Merkezi, Otogar hakkında müfettiş raporları olduğunu aktardı.


CİHAN