İtiraf mı savunma mı?

Hizbullah sanıklarının avukatından şok sözler
Hizbullah sanıklarının avukatı Hüseyin Yılmaz, “Her yapının koruma mekanizması vardır. İhanet eden affedilmez. Hizbullah’ın sorgulayıp öldürdüğü kişiler sınırlı sayıdadır” dedi

TAHLİYE olan Hizbullah sanıklarının avukatı Hüseyin Yılmaz, müvekkillerinin cezaevinde “adeta medrese eğitimi alarak” molla olduklarını söyledi ve siyasete atılacaklarının işaretini verdi.

Yılmaz, “Devlet, Fırat’ın öte yakasındaki faili meçhul cinayetleri aydınlatmak istiyorsa, Hizbullah’ın raflarda bekleyen sorgu kasetlerini incelesin” dedi. Mustazaf-Der’in de başkanı olan Yılmaz, işlenen cinayetler ile ilgili ise şunları söyledi: “Her yapının kendisini koruma mekanizması vardır. Bu devletin de böyledir. Yani kendisine ihanet edeni affetmez, Hizbullah’ın sorgulayıp da öldürdüğü insanların sayısı sınırlıdır. Polis, MİT ve Jİ TEM adına kendi içine sızan kişileri tespit edip sorgulamıştır. Suçsuz olduğuna kanaat getirilenler serbest kalmıştır. Ancak sorguda suçunu itiraf edip kimler adına çalıştığını söyleyen kişiler cezalandırılmıştır.”(habertürk)