Millete Komplo'da çok çarpıcı itiraf - Video, tıklayınMillete komplo sanıkları 47 günlük aranın ardından yeniden hakim karşısına çıktı.


12.01.2011,21:54:17


Davanın 15'inci duruşmasında tutuklu sanıklar Albay Dursun Çiçek, avukat Serdar Öztürk ve Mehmet Deniz Yıldırım salonda hazır bulundu. Firari sanık Bedrettin Dalan ve 3 tutuksuz sanık ise duruşmaya gelmedi.

Mahkeme heyeti duruşmaya sanıkların taleplerini alarak başladı. AlbayDursun ÇiçekMillete komplo planını uyguladıkları gerekçesiyle tutuklanan ancak Yargıtay'ın salıverdiği Erzincan Ergenekon'u sanıklarını hatırlattı.

Geçen duruşmada beni de Yargıtay'a gönderin diyen Çiçek bu defa "onlar dışarıda, beni de salın" dedi. Dursun Çiçek olduğu iddia edilen kişi bu ses kaydında, askeri savcı ve hakimleri bağladığını söylüyordu. Yargı bağımsızlığını hiçe saydığını soruşturmayı yürüten askeri savcıyı yönlendirmeye çalıştığını açık açık anlatıyordu. Ancak duruşmada konuşan Çiçek, bu defa davanın bağımsız yargıya komplo olduğunu ileri sürdü.

Millete komplo kurarak terörist ilan etme planı yapan Dursun Çiçek'in komplodan bahsetmesi herkesi şaşırttı. Çiçek'ten sonra söz alan tutuklu sanık Serdar Öztürk'ten ise çok çarpıcı bir itiraf geldi. Kafes ve Komplo planlarının Levent Göktaş yüzünden yakalandığını ileri sürdü.
Öztürk tutuklanmadan önce yaptığı telelefon görüşmelerini mahkeme heyetine dinletti ve yasal dinlemeleri yaptıran savcıları tehdit etti.
SAMANYOLU HABER TV