Bu ses kaydı şoke etti - Video, tıklayın..Kamuoyu Yargıtay 8. Ceza Dairesi üyesi Hamdi Yaver Aktan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını konuşuyor.


12.01.2011,21:14:22

O çarpıcı ses kaydında Aktan olduğu iddia edilen kişi yine kritik davalara müdahale girişimleriyle gündeme geldi.

Ergenekon sanıklarıyla ilişkisi tespit edilen Hamdi Yaver Aktan olduğu iddia edilen kişinin kimliği belirsiz bir şahısla yaptığı konuşma, yargı camiasında şok etkisi yaptı. Skandal diyalogun konusu Aktan'ın görev yaptığı dairede görülen bir dava ve diyaloğa göre davanın sanıklar lehine sonuçlandırılması amaçlanıyor.

Oldukça samimi bir havada geçen diyalogda Aktan olduğu iddia edilenYargıtayüyesi, şahsa istediği dosyayı yetiştiremediğini söylüyor.
Ancak şahıs, ısrarla Aktan olduğu iddia edilen kişiden verdiği sözü yerine getirmesini istiyor. Konuşmanın en dikkat çeken bölümünde ise şahıs esas numarasını verdiği davadan "bozma kararı" çıkmasını istiyor.

Aktan olduğu öne sürülen Yargıtay üyesi de aklında tutamayacağını söyleyip "İstediğin kararı, dosyanın üzerine yaz" diyor. Sonunda, ses kaydında konuşulduğu gibi oldu. Diyaloglarda adı geçen mafya dosyası, Yargıtay 8. Ceza Dairesi'nde bozuldu. İşte bu skandal kayıtların ortaya çıkmasından sonra Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan'tan yazılı bir açıklama geldi. Hamdi Yaver Aktan herlerin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü..
SAMANYOLU HABER TV