AKP'ye içiyoruz grubu şok oldu !


Facebook'taki 'AKP'ye içiyoruz' grubunda toplanan 130 bin kişinin başına bakın neler geldi.


14.01.2011,15:11:36

İçki yasaklarını protesto etmek için, Facebook'taki 'AKP'ye içiyoruz' grubunda toplanan 130 bin kişi bu sabah büyük bir şok yaşadı. Grubun ismi "AKP'ye içiyoruz"dan "Seçimlerde AK Parti'ye Oy Atmaya Gideceğim Diyenler"e çevrilince olay ortaya çıktı.

İçki yasaklarını protesto etmek için, Facebook'taki 'AKP'ye içiyoruz' grubunda toplanan 130 bin kişi bu sabah büyük bir şok yaşadı.

'AKP'ye içiyoruz' grubuna şok

Posta Gazetesi'nden Mehmet Çiftçioğlu'nun haberine göre, yeni yapılan düzenleme ile alkol satışına sınırlama getirilmesi pek çok kişinin tepkisini çekmişti. Bu kararı protesto etmek isteyenler facebook'ta bir araya gelmişti. Etkinliğe göre, herkes 29 Ocak Cumartesi gecesi, bulunduğu şehirdeki belirli meydanlarda toplanıp içki içecekti.

İstanbul'da Taksim ve Moda sahili, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya'da toplanmak üzere kararlaştırılan etkinliğe 1 günde 65 bin kişi kayıt olmuştu. Daha sonra bu rakam çığ gibi büyüyüp 130 bine yükseldi.'AK Parti'ye İçiyoruz' adlı etkinlik sayfasında toplanan 130 bin kişi bu sabah gördüklerine inanamadı. Katılmayı planladıkları etkinliğin adı değiştirilmiş, 'Seçimlerde Ak Parti'ye Oy Atmaya Gideceğim Diyenler' olmuştu. Yani sayfaya ilk kayıt olduklarında, Ak Parti karşıtı bir eylem yapacaklarını düşünen kullanıcılar, bir anda en sıkı AK Partili oluverdiler.

Etkinliği düzenleyen kişinin sayfaya yazdıkları olanları açıklıyordu:

'Ben bir Ak Parti'liyim. Ülkemde 130 bin içme meraklısı ülkemde insan olduğunu bilmek üzücü. Rahatsızlığımızdan dolayı çok memnunum. Bu etkinlik hacklenmedi, bilerek yapılan bir oyundu. Kimileriniz çaktı kimileriniz çakmadı ama çok güldüm.'

samanyoluhaber