Askerden çocuk *****su da çıktı !


“Askeri casusluk ve şantaj” çetesi soruşturmasına çocuk *****su da dahil edildi


16.01.2011,08:33:11

Deniz Kuvvetleri’nden ele geçirdikleri gizli belgeleri yabancı istihbarat birimlerine sattıkları iddia edilen “askeri casusluk ve şantaj” çetesi soruşturmasına çocuk *****su da dahil edildi. Polis, şebekenin elebaşı olduğu iddia edilen biremekliAlbayın da aralarında bulunduğu 50 kişi hakkında işlem yapmıştı. Bu kişilerin evlerinde ve görev yaptıkları yerlerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital veri bulunmuştu. Ayrıca zanlılarınbilgisayarhard diskleri incelenmek üzere kopyalanmıştı. Soruşturma kapsamında 20 şüpheli tutuklanmıştı.

Öğretmen teğmen de var

Elde edilen bu verilerin incelenmesi ile soruşturma yeni bir boyut kazandı. Polis, 26 muvazzaf subayın bilgisayarında çocuk *****su görüntüleri tespit etti. 26 muvazzaf subayın arasında en dikkat çeken isim ise bir Tuğamiral oldu. Amiralin de aralarında bulunduğu 2 albay, 1 yarbay, 22 yüzbaşı ve teğmenin bulunduğu kişiler hakkında yeni bir soruşturma açıldı. Çocuk *****su suçundan haklarında yeniden işlem yapılan bu kişilerin arasında Sultanbeyli Lisesi’nde Milli Güvenlik dersleri veren Teğmen A.Ç.Ç. de bulunuyor. İlişkiye girdiği kadınların görüntülerini gizlice çeken ve okuldaki kız öğrencilerle yakınlaşan A.Ç.Ç. hakkında 12 kız öğrenci şikayetçi olmuştu. Polis, 26 muvazzaf hakkında hazırlanan dosyayı, önceki gün soruşturmayı yürüten Fikret Seçen’e gönderdi.

Bölge mahkemelerine gönderilecek

Çocuk *****su suçundan hakkında soruşturma başlatılan 26 muvazzafın ilerleyen günlerde soruşturma savcısı Fikret Seçen’e yeniden ifade verecekleri öğrenildi. Çocuk *****su suçunun ağır ceza mahkemesinde görülmeyeceği için savcı Seçen’in soruşturma dosyalarını tek tek bölge mahkemelerine göndereceği öğrenildi.

VATAN