Kılıçdaroğlu buna ne diyecek?


Kılıçdaroğlu destek verdi ama CHP'li belediye bakın ne yaptı


16.01.2011,10:08:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son dönemdeki içki satışı düzenlemeleriyle ilgili olarak “Gençleri kötü alışkanlıklardan, içkiden uzak tutmak güzel bir şey” derken, CHP'li bir belediyenin Türkiye'de ilk kez üniversite kampüsü içinde içki servisine izin verdiği ortaya çıktı. Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nin CHP'li belediyesinin, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü'nde alkollü içki servisi için Meclis kararı aldığı öğrenildi.

RUHSAT CHP'Lİ BAŞKANDAN

Nilüfer Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı olağan toplantısında, CHP'li üyelerin oylarıyla üniversite içinde alkollü içecek satılması ruhsata bağlandı. CHP'li Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de diğer CHP'li meclis üyeleriyle birlikte kampusteki tesislerin içkili bölge ilan edilmesi yönünde oy kullandı. Belediye Meclisi'nin bu kararı da diğer meclis kararları ile birlikte belediyenin resmiinternetsayfasından yayınlandı.

CHP FİRESİZ ‘EVET' OYU KULLANDI

Sözkonusu kararın alındığı Nilüfer Belediye Meclisi toplantısında AK Partililerle CHP'liler arasında sert tartışma yaşandığı öğrenildi. Meclis'te bulunan 10 AK Parti'li üyeden 4'ü mazeretli olarak toplantıda bulunmazken, toplantıya katılan 6 AK Parti'li üye ret oyu kullandı. Ancak Meclis'te 21 üyesi olan CHP'den toplantıya katılan başkanla birlikte 20 üye içki kararını onayladı.

KAPALI SPOR SALONU VE TENİS KORTU

Üniversitede spor etkinliklerini yapıldığı bölgede alkollü içki satışı ve servisi başlatan Nilüfer Belediye Meclisi'nin 7 Temmuz 2010 tarihli, 23 nolu kararında satış ve servis yapılacak alanlar U.Ü. Görükle Kampüsu içerisindeki Tenis Kortları Sosyal Tesislerini (Rektörlük Kapalı Spor Salonu ve Tenis Kortları Sosyal Tesisi) kapsadığı belirtiliyor.

‘Gençler alkolden uzak tutulmalı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, içki yasağı ve içki ilgili söylemlerin çok önemli olmadığını belirterek, gençlerin alkolden korunması gerektiğini, ancak içkiyi kullanarak kişilerin, ailelerin, bireylerin, sınıfların sosyal yaşamlarını kontrol etmeye kalkmanın doğru olmadığını, bunların demokraside yeri bulunmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın bu konudaki sözlerini de ciddiye almadığını kaydetti.

STAR GAZETESİ