Beyoğlu'nda itfaiye aracını yaktılar

Korsan gösteri yapan bir grup itfaiye aracını ateşe verdi...


Diyarbakır'da devam eden KCK davasında kürtçe savunma talebinin reddedilmesini protesto eden Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) bir grup Galatasaray Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na kadar yürüdü. Basın açıklamasının ardından yüzleri maskeli bir grup, korsan gösteri yaparak ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. İETT otobüslerine taşlarla saldıran göstericiler daha sonra bir itfaiye aracını da ateşe verdi.


Galatasaray Meydanı'nda dün saat 14.00 sıralarında toplanan ve aralarında BDP'li milletvekillerinin de bulunduğu bir grup Taksim Meydanı'na kadar yürüdü. Diyarbakır'da devam eden KCK davasına kürtçe savunma talebinin kabul edilmemesini protesto eden grup, Taksim Meydanı'nda bir basın açıklaması okudu. Basın açıklamasının ardından dağılmayarak yürürüyüşe geçen grupla polis arasında sokak aralarına kovalamaca yaşandı.
Molotof kokteyleri atarak ara sokakları ateşe veren göstericiler daha sonra bir İETT otobüsüne taşlarla saldırdı.

İETT otobüsünün içinde bulunan vatandaşlar korku dolu anlar yaşarken göstericiler hızını alamadı. Havai fişeklerle ve molotof kokteyleriyle Dolapdere'de bir itfaiye aracına saldıran göstereciler bir itfaiye erini de yaraladı.

Alev alan itfaiye aracında hasar meydana gelirken, yaralanan itfaiyeci Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Otobüs duraklarını da taş ve sopalarla kullanılamaz hale getiren göstericilerden 12'si gözaltına alındı.


(habertürk)