Kadıköy'de, içinde 12 yolcunun bulunduğu minibüsün kontrolden çıkarak bir vince arkadan çarpması nedeniyle 5 araç birbirine girdi.
Ortalığın savaş alanına döndüğü kaza sırasında bazı yolcular yaralandı. Kazaya neden olduğu belirtilen minibüs şoförü, "Frenlerim tutmayınca vurmak zorunda kaldım." diyerek kendisini savundu.

Kaza, Kadıköy'ün en işlek caddesi olan Söğütlü Çeşme Caddesi'nde sabah saatlerinde meydana geldi. Recep Demirel'in kullandığı 34 M 2469 plakalı minibüs, Altıyol istikametine doğru ilerlerken önünde seyreden Kadıköy Belediyesi'ne ait 34 EM 2863 plakalı vince çarptı. Bu sırada aynı yöne giden 34 TEF 31 plakalı bir taksi de kazadan kaçmaya çalışırken başka bir belediye otobüsünün altına girdi. Bu sırada arkadan gelen 34 M 2797 başka bir yolcu minibüsü de belediye otobüsüne arkadan çarpan taksiye vurdu.

Adeta savaş alanını andıran kaza nedeniyle iki minibüste bulunan yolcular sağa sola savruldu. Kendilerini güçlükle dışarı atabilen yolculardan bazıları kendi imkanlarıyla hastaneye gitti. Üzerlerindeki şoku atlatamayan bazı yolcular ise çağrılan ambulansla hastaneye gönderildi.

Kazaya neden olduğu öne sürülen minibüs şoförü Recep Demirel ise, olay yerinde kendisini savundu. Frenlerinin tutmadığını belirten Demirel, "Normal bir şekilde gidiyordum. Frenlerim tutmayınca vurmak zorunda kaldım. Kaza sırasında minibüste 12 yolcu vardı. Gerisini bilmiyorum." dedi. Arkadan belediye otobüsünün altına giren taksi sürücüsü Mehmet Çelik ise kazanın süratli olan minibüs şoförü Recep Demirel yüzünden meydana geldiğini söyledi. Trafiğin yoğun olduğu saatte meydana gelen kaza Altıyol ve Kadıköy Meydana giden yolların kapanmasına neden oldu. Hurdaya dönen araçların kaldırılmasından sonra yol trafiğe açıldı.

Kazayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.

Haber365..