Ardahan'n Posof ilçesinde 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk bilgilere göre, depremde can ve mal kaybı meydana gelmedi.
Ardahan Posof'ta, saat 11.17 sıralarında 5.3 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Deprem'de can yada mal kaybının olmadığı bildirilirken halk büyük endişe içerisinde evlerinden dışarıya çıktı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, Ardahan'ın Posof ilçesi Eminbey yakınlarında saat 11.17 sıralarında yerin yaklaşık 8 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin büyüklüğü, 5.3 olarak tespit edildi.

4.2'LİK BİR DEPREM DAHA

Saat 11.51'de merkez üssü Posof olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Posof Belediye Başkanı Şükrü Bozyiğit, depremle ilgili NTV'ye konuştu.
Şükrü Bozyiğit, şunları söyledi:

“Posof’un deprem kuşağında bulunmamasına rağmen meydana gelen deprem sürpriz oldu. Köyler ve ilçe merkezlerinde yaptığımız ilk incelemelerde ölü, yaralı ve mal kaybı yok. Bazı binalarda çatlaklar meydana geldi.

Deprem biraz uzun sürdü. Artçı depremleri hissetmedik. İnşallah bir daha olmaz. Kriz masası oluşturuyoruz. Kızılay’la da irtibat halindeyiz."

VALİ TEKMEN: TARAMALARIMIZ SÜRÜYOR
Ardahan Valisi Mustafa Tekmen ise şöyle konuştu:

''Yaptığımız ilk taramalarda herhangi bir olumsuzluk yok. İlçe kaymakamı ile irtibat halindeyim. Depremin merkez üssü olan köyümüzün Gürcistan sınırına yakın bir köy olduğu söyleniyor. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok. Ancak taramalarımız devam ediyor. Can ve mal kaybı bilgisi henüz gelmedi. İnşallah bundan sonra da olumsuz bir bilgi gelmez.''


Haber365..