İş bulma vaadiyle '2 TL' dolandırdı!

Yanlış okumadınız, dolandırıcılığın boyutu sadece 2 TL !


Zaman kötü, dolandırıcılar kimseye acımıyor, tuttuğunu dolandırıyor! Son zamanların en sıra dışı dolandırıcılık olayı da dün Fatih’te yaşandı. Sultanahmet’teki İstanbul Adliyesi çevresinde dolaşan dolandırıcılıktan sabıkalı Hüseyin Karagöz, gözüne aylak aylak gezen bir genci kestirdi.

Gencin yanına usulca yanaşan Karagöz, gençle bir süre sohbet ettikten sonra işsiz olduğunu öğrendi. Karagöz’e gencin mağdur olduğunu bilmesi yetti. Konuyu hemen işsizlik üzerine çeviren Hüseyin Karagöz, gence kendisine iş bulabileceğini vaadetti. Aylardır işsiz olan zavallı genç de Karagöz’e hemen inandı.

“SENİ MÜBAŞİR YAPAYIM”
İddiaya göre Karagöz, genç adama kendisini adliye personeli olarak tanıttı. Genç ile arasında samimiyet kuran, ona yakın davranan Karagöz, “Seni adliyede mübaşir yapayım. Şu kağıdı al Şişli Adliyesi’ne git” diyerek güven verdi.

Bunu iyilik olarak değil para karşılığı yaptığını söyleyen Hüseyin Karagöz’e inanan adı açıklanmayan işsiz genç ise hemen üzerindeki son 2 lirayı verdi. Ancak sabıkalı Karagöz’ün oyunu istediği gibi gitmedi.

20 ayrı suçtan sabıkası olduğu için güven timleri tarafından fark edilen Hüseyin Karagöz’e bu sırada suçüstü yapıldı. Sirkeci Polis Merkezi’ne getirilen Karagöz, “Sabıkam olduğu için beni 2 TL için gözaltına aldılar. Sanki milyonlar dolandırdım” diyerek kendisini savundu.

Karagöz’ün bir kaç ay önce cezaevinden çıktığı ortaya çıktı. Dolandırılan genç ise kendisine iş vaadedildiği için son parasını verdiğini söyledi.


(habertürk)