"Bebeğim öldükten sonra yardımın ne önemi var?"

2 aylık Kübra açlıktan öldü, aileye yardım yağıyor


Samsun’un Tekkeköy İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde beslenme yetersizliğinden ölen 2 aylık Kübra Bakırcı’nın ailesine yardım eli uzandı. Acı olayı HABERTÜRK’ün manşetinde yer alan haberden öğrenen vatandaşlar ile yardım kuruluşları, aileye destek için harekete geçti ama anne buruk: “Bebeğim öldükten sonra bu yardım gelmiş ne önemi var”

Samsun’da 2 aylık bebekleri yetersiz beslenmeden öldüğü iddia edilen aileye, hayırsever vatandaşlar ile yardım kuruluşları yardım yağdırmaya başladı. Anne Necla Bakırcı ise yardımlar karşısında buruk: “Bebeğim ölmeden bana yardım edilseydi belki de bebeğim ölmezdi. Bebeğimi kaybettikten sonra bu yardım gelmiş ne önemi var? 5 lira bulup da çocuğumu hastaneye götüremedim, yanarım da ona yanarım. Kuru ekmekle insanın göğsüne süt gelir mi?’’

GIDA VE GİYECEK GÖTÜRDÜLER
İlk olarak Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Samsun Şubesi, Bakırcı Ailesi’ne yardıma koştu. Dernek Başkanı Hakan Danışmaz ve üyeler, aileye gıda ve giyecek yardımında bulundu. Kübra’nın 4 yaşındaki ağabeyi Ali ile 3 yaşındaki ablası Kumru’ya da ayakkabı ve giysi alındı.

‘YARDIMA DEVAM EDECEĞİZ’
Başkan Hakan Danışmaz, “TRAC olarak yardım yapmaya devam edeceğiz” dedi. Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi üyeleri de acılı ailenin Tekkeköy İlçesi’ndeki evine giysi ve gıda malzemeleri götürdü.

Sağlık Bakanlığı: Bebeği kardeşi düşürmüş muhtemel ölüm nedeni bu
Sağlık Bakanlığı, Samsun’da hayatını kaybeden iki aylık Kübra Bakırcı’nın ölüm nedeninin “Açlık olmadığını” açıkladı. Hastane raporunda ölümün nedeni olarak “yetersiz beslenme” ya da “açlık” yazmadığını aktaran bakanlık yetkilisi, bebeğin getirildiğinde hayatını kaybetmiş olduğu bilgisini verdi. Bakanlık yetkilisi, “Kesin sonuca otopsi ardından ulaşılacak” dedi.

Aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf da bebeğin ölümüyle ilgili inceleme başlattı. Bebeğin annesi Necla Bakırcı’nın sosyal hizmet uzmanına, “İki yaşındaki kızının düşürmesi sonucu bebeğin ölmüş olabileceğini” anlattığı iddia edildi.

Başsavcı: Ölüm,düşmeden değil
Samsun Başsavcısı Canip Yetişir Kübra bebek’le ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ölüm nedeni vücuttaki lezyondan değil. Ölümünden 1 hafta önce kardeşinin kucağından düşmüş. Otopside ölüm nedeni çıkmadı, parça alıp İstanbul’a adli tıbba gönderdik.”(habertürk)