Cuntadan şoke eden takip - Video, Tıklayın..Balyoz'un ses kayıtlarındaki "ültimatom verin" ifadesi belgelerde de geçiyor.


22.01.2011,00:55:28


Ak Parti Hükümeti açıkça hedef gösteriliyor. Cuntacılar, milletin iradesiyle işbaşı yapan hükümetin adım adım takip edilmesini istiyor.

Balyoz'un ses kayıtlarındaki "ültimatom verin" ifadesi belgelerde de geçiyor. Ak Parti Hükümeti açıkça hedef gösteriliyor. Cuntacılar, milletin iradesiyle işbaşı yapan hükümetin adım adım takip edilmesini istiyor.

Görevi Ak Partilileri takip etmek olan subaylardan "Milletvekili ve yöneticilerin iş ilişkilerini,AK Partiiçindeki çekişme ve bölünmeleri, milletvekillerinin zaaflarını" araştırmaları isteniyor.

Partinin nasıl takip edildiği 36. klasör içindeki "AKP izleme" kodlu belgede yer alıyor. İddiaya göre belge 8 Ekim 2004 tarihinde TuğamiralRamazanCem Gürdeniz tarafından rapor haline getirilmiş. Raporun devamında subayların hangi konularda görevlendirildikleri de yazıyor.
İddia olunan Balyoz Cuntası hükümetin özellikle dış politikasını mercek altına aldığı görülüyor. Takip edilecek konuların en başında Türkiye'nin AB veAmerikailişkileri geliyor.

Ele geçirilen bir başka belgede de İstanbul'da tutuklanacak Parti üyeleri var. Liste çeşitli ilçelerde görevli yüzlerce AK parti üyesini kapsıyor. Suç hanesinde görülen tek gerekçe Ak Parti üyeliği....
SAMANYOLU HABER TV