Şehit babasından generale pet şişe!

6 eri şehit eden mayınlardan sorumlu tutulan 2 generale şok!


Hakkâri Çukurca’da 6 askerin mayın patlaması sonucu şehit düşmesine ilişkin davada, şehit babası Halil Demirci, elindeki su şişesini “Ben PKK ile savaşması için göndermiştim çocuğumu’’ diye bağırarak aralarında Tuğgeneral Zeki Es ile Tümgeneral Gürbüz Kaya’nın bulunduğu sanıklara fırlattı.

Hakkâri Çukurca’da 6 askerin hayatını kaybetmesine neden olan mayınların döşenmesi için talimat verdiği iddiasıyla yargılanan Tuğgeneral Zeki Es ile Tümgeneral Gürbüz Kaya, dün hâkim karşısına çıktı. Duruşmada bir şehit babası, elindeki su şişesini sanıklara fırlattı.

Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi’ndeki davanın dünkü duruşmasına, tutuklu Tuğgeneral Zeki Es ile tutuksuz yargılanan sanıklar Tümgeneral Gürbüz Kaya, Fatih Taylan Çeker, Hakan Alaçam, Nurettin Altay ve Rıza Atilla Erdoğan katıldı.

SİNİRLER GERİLDİ
Davayı, olayda hayatlarını kaybeden askerlerin aileleri de izledi. Aileler, duruşmada sinirlerine hâkim olamadı. Şehit asker Deniz Demirci’nin babası Halil Demirci, sanıklara tepki göstererek, “Ben PKK ile savaşması için göndermiştim çocuğumu’’ diye bağırarak, elindeki su şişesini sanıklara fırlattı. Demirci, bu olayın ardından duruşma salonundan çıkarıldı.

ANNENİN TEPKİSİ
Davada, sanıklardan Zeki Es’in tutukluluk değerlendirmesi de yapıldı. Bu kez Demirci’nin annesi Raziye Demirci, “Tahliye istemiyorum. Benim çocuğum öleli 20 ay oldu’’ diye ifade verdi. Zeki Es ise olayın üzerinden 20 ay geçtiğini ve delillerin toplandığını ifade ederek, bu zaman zarfında, görev yaptığı yerin de değiştiğini söyledi. “Savunmasını yaptığında da suçsuz olduğunun ortaya çıkacağını’’ ileri süren Es, 3 aydır tutuklu bulunduğunu ve bu durumun savunma imkânlarını kısıtladığını ileri sürerek tahliye talebinde bulundu. Mahkeme Es’in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Dava, diğer sanıkların iddianameyi okuması için ileri bir tarihe ertelendi.(habertürk)