"Yargı kararıyla firar"

Yiğit Bulut, Hizbullah tahliyelerini ve Yargıtay'ın "müebbet" kararını yorumladı
Yargıtay'ın Hizbullah sanıklarıyla ilgili verdiği müebbet kararının ardından akıllara daha önce çıkan tahliye kararı geldi. Habertürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut "İstenildiği zaman karar alınabiliyormuş. Tahliye edilen sanıklar yargı kararıyla firar etti" dedi.


Yiğit Bulut şöyle konuştu:

"Baktığınız zaman çok fazla bir şey ifade etmeyebilir ama sorgulanması gereken iki temel bölüm var. Bu karar demek ki istenildiği zman alınabiliyormuş. Avukatların mazeretleri kabul edilmeyerek karar duruşmasız bir şekilde alndı. Bu karar bir ay önce alınmış olsaydı şu an itibarıyla sanıklar dışarı çıkıp o görüntüler oluşmayacaktı. Yargı hangi noktada olduğunu bu yaşananlar ortaya koyuyor.

Türkiye Cumhuriyeti gerek teknolojik olarak gerek personel sayısı olarak suçluların takip edilmesi için inanılmaz bir yatırım yapıyor. O sanıklar tekrar bulunup getirilemedi. Hem yargı açısından hem de tekonlojik açıdan güvenliğimiz tehdit aldında. Birçok altyapımız olduğu söyleniyor. Ama ortada tek kelimeyle skandal olarak tarif edebileceğimz bir sonuç var.

Bunun adı yargı kararıyla firardır. Daha fazla söyleyecek şey yok. Herkes ellerini başını altına koysun ve düşünsün."


(habertürk)