Teğmen Çelebi'ye komplo mu kuruldu?

Gözaltındayken telefon rehberine ekleme mi yapıldı? Avukatları savcılığa başvuruyor


Ergenekon örgütünün ara yöneticisi olmaktan müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılanan İkinci Ergenekon davası sanıklarından Kara Pilot Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin telefon rehberine, gözaltındayken Hizb-ut Tahrir üyesi Mahmut Oğuz Kazancı’nın telefon rehberinde bulunan isim ve numaraların eklendiği iddiaları yeni bir boyut kazandı. Teğmen Çelebi'nin avukatları Celal Ülgen, Hüseyin Ersöz ve Serkan Günel, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan (TİB) gelen yazıyla kuşkularının doğrulandığı gerekçesiyle yarın Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklar.
Bu gelişme karşısında Emniyet'in, "sehven" yapıldığını belirttiği bu eklemedeki "sehven" kelimesinin ne anlama geldiğini, eklemenin nasıl ve ne şekilde yapılabildiğini sanık avukatlarının iddialarını karşılayacak şekilde açıklaması gerekiyor. Aksi durumda bu soruşturmaların başlangıcından itibaren sanık avukatları tarafından ileri sürülen komplo ve tertip iddialarının yoğunluk ve güç kazanması kaçınılmaz...
İşte Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin avukatları tarafından Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilecek olan o suç duyurusu metni:
İndirmek için tıklayın
İşte söz konusu kayıtların Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin telefonuna 'Sehven' eklenmiş olabileceğine dair ifadeleri içerir Org. Şube görevlilerince hazırlanmış tespit tutanağı:
İndirmek için tıklayın
İşte söz konusu telefonun Bilirkişi'ye teslim edilmeden önce Emniyet Metro Baz İstasyonu'ndan sinyal verdiğine ilişkin TİB Raporu:
İndirmek için tıklayın
(habertürk)