Güle güle rekor!

Geleceğin büyükleri, gülümseten bir rekora imza attı. Dünya Çocuk Rekorları kapsamında düzenlenen etkinlikte, spor salonunda bir araya gelen 1149 Eyüplü çocuk, aynı anda kahkaha atarak rekor kırdı


Eyüp Spor Salonu, ‘Dünya Çocuk Rekorları’ organizasyonu kapsamında ‘kahkaha’ konulu etkinliğe evsahipliği yaptı. 1449 çocuk aynı anda gülerek rekor kırdı. Rekor denemesinden önce öğrenciler, yetkililer tarafından tek tek sayıldı. Salona ilçedeki 41 ilköğretim okulundan 1449 öğrencinin geldiği belirlendi. Öğrenci sayısı hakem heyetinin kayıtlarına geçtikten sonra, ortadaki sahneye çıkan 4 öğrenci 5’ten geriye doğru saydı. Ardından tüm öğrenciler kahkaha atmaya başladı. Öğrencilere, öğretmenleri de eşlik etti.

GÜLMEK İLAÇ GİBİDİR
Rekor denemesinin ardından Dünya Çocuk Rekorları Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, spor salonunda yer alan 1449 çocuğun aynı anda gülme rekoru kırdığını açıkladı. Kural, 9’uncusu gerçekleştirilen Dünya Çocuk Rekorları’nın Guinness Rekorları gibi yarışmaya değil, birliğe dayalı olduğunu ifade ederek, “Biz çocuklarımızı süt içmek, yoğurt yemek, spor yapmak gibi doğru davranışlara davet ediyoruz. Farklı alanlarda yaptığımız rekor denemelerinin bir halkasını da burada gerçekleştirdik” dedi. Gülmenin bir ilaç ve terapi olduğunu kaydeden Kural, şöyle konuştu:

“Eskiler, ‘Gülen insanın evine ilaç girmez’ demişler. Gülmek kasları geliştirir, insanın stresini atar. Bütün bunları düşündüğümüz zaman burada yaptığımızın doğru olduğunu düşünüyorum. Bununla sadece Türkiye değil, uluslararası ajanslar vasıtasıyla bütün dünya ilgileniyor. ‘Dünya Çocuk Rekorları’ gibi yepyeni bir marka yarattık, mutluyuz.” Kahkaha rekorunu izleyen veliler ise “Dileriz çocuklarımız büyüdüklerinde de yüzleri hep böyle güler” dediler.

ÖNCE KAHKAHA SONRA DANS
Eyüp Spor Salonu, dün kahkaha sesleriyle çınladı. 1449 çocuk, aynı anda gülerek Dünya Çocuk Rekorları’ndan birini kırdı. Hep birlikte gülerek kahkahalar atan çocuklar, farklı bir deneyim yaşadı. Rekorun kırılmasının ardından çocuklar, kamuoyunda “Apachi” müziği olarak bilinen ezgilerle dans ederek eğlendiler.(habertürk)